Studentų diena 2021+ ir karjeros savaitė Ramučių gimnazijoje

• Paskelbta: 2021-11-17

Šiuolaikiniame pasaulyje karjera tampa vis svarbesnė ir aktualesnė, nes nuo jos priklauso ne tik žmogaus saviraiškos ir darbo kelias, bet ir karjeros sėkmingumas daro įtaką gebėjimui derinti darbą, laisvalaikį, gyvenimą šeimoje ir jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu ir apskritai gyvenimo kokybe.

Kokia išsilavinimo reikšmė žmogaus gyvenime? Kuo profesinis pašaukimas toks svarbus ir ar verta jo ieškoti? Kaip reikia planuoti karjerą?  Jaunam žmogui kyla tiek daug klausimų ir kad padėti atsakyti į šiuos svarbius klausimus spalio 25 – 29 dienomis mūsų gimnazijoje vyko susitikimai su aukštųjų mokyklų atstovais.

Dėl esamos situacijos ir visų saugumo pasirinkome virtualius susitikimus. Dėka šiuolaikinių technologijų (kuo daugelis aukštųjų mokyklų atstovų labai pasidžiaugė, kad nereikėjo vykti tokį tolimą kelią) mokiniai turėjo rekordiškai daug susitikimų.

Visą savaitę didžioji dalis I–IV klasių gimnazistų aktyviai dalyvavo nuotolinėse paskaitose. Jie „susitiko“ su Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Šiaulių valstybinės kolegijos (ŠVK), Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM), Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos, Kauno technologijos universiteto (KTU), Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU), Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH), Kauno technikos kolegijos (KTK), Mykolo Romerio universiteto (MRU), Vilniaus universiteto (VU) atstovais. Aukštųjų mokyklų atstovai pasakojo apie studijų programas, stojimo sąlygas, dalinosi patarimais, kaip planuoti karjerą, įtraukė mokinius į įdomius interaktyvius žaidimus, viktorinas.

Visas įtemptos, bet turiningos ir informatyvios savaitės nuotolines veiklas spalio 29 d. vainikavo jau Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje tradicija tapusi Studentų diena 2021+, kuri buvo skirta mūsų brangių buvusių gimnazistų, o dabar sėkmingų studentų patirčiai išklausyti, išgirsti jų patarimus, paskatinimus, sužinoti apie jų pasirinktas studijų programas ir apie patį studentišką gyvenimą.

Mokinių tarybos nariai susirinkimo metu aptarė, kokie mokiniams dažniausiai kyla klausimai renkantis studijas. Buvo išgryninti trys svarbiausi klausimai: „Kaip pasirinkti tinkamas studijas?“, „Koks yra geriausias Jūsų girdėtas patarimas prieš stojant?“ ir trečias klausimas „Kaip sumažinti stresą prieš atsiskaitymus ir egzaminus?“. Visi šie ir dar daugelis klausimų buvo aptarti renginio apibendrinimo metu, kuriame dalyvavo klasių atstovai, studentai, mokytojos Vaidilutė Šepkauskienė, Alina Vaitkevičienė, bibliotekos vedėja Regina Altukavičienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sigita Vainauskienė ir gimnazijos direktorius Darius Jonas Kazlauskas.

Buvo gera išgirsti, sužinoti. Gera patirti begalę gražių, teigiamų emocijų. Gera matyti besišypsančias, degančias susidomėjimu mokinių akis. Gera būti kartu. Be galo gera, nes bendrystė – stebuklingas dalykas!

Mokytoja Indra Tijūnaitienė