IIa ir IIc klasių mokinių išvyka į Vilnių

• Paskelbta: 2021-11-04

Spalio 20 dieną IIa ir IIc klasių mokiniai  išsiruošė į Vilnių  aplankyti  Taikomosios dailės ir dizaino muziejų, Arkikatedros požemius ir Pinigų muziejų.

Viešnagė Vilniuje prasidėjo Taikomosios dailės muziejuje. Čia edukacinio užsiėmimo „Spalva, kvapas, forma“ metu kūrėme kvepalus, jų  pavadinimą, piešėme  etiketę. Buvo labai įdomu klausytis negirdėtų  istorijų apie kvepalus ,  dar  smagiau  kurti patiems aliejinius kvepalus ir net galėjome juos vežtis  namo.  Kelionę turėjome tęsti Vilniaus Arkikatedros požemiuose, deja, nepavyko (tuo metu čia  lankėsi  Lenkijos Prezidentas) ir organizatoriai mums pasiūlė aplankyti  Bažnytinio paveldo muziejuje saugomą  Vilniaus katedros lobyną. Apsilankymas muziejuje nenuvylė. Įspūdinga. Gidė labai įdomiai papasakojo  apie saugomus bažnytinius lobius:  kryžius, taures, relikvijorius.  Po to  aplankėme  Pinigų muziejų. Prisiminėme ir naujo sužinojome apie  pinigus, jų gamybą. Visus sužavėjo  muziejuje pastatyta didžiausia pasaulyje monetų piramidė, kurioje   milijonas  lietuviškų vieno cento monetų. Tai  įrašyta į Gineso rekordų knygą. Taip pat galėjome patys nusikalti suvenyrą- skirtuką  su  1 skatiko  įspaudu .  Užsiėmimo pabaigoje gidė pateikė mums įvairių klausimų apie pinigus.  Geriausiai į juos atsakę,  buvo  apdovanoti   muziejaus prizais. Dar liko laiko pasigrožėti  Vilniaus architektūra, aplankyti Karaliaus Mindaugo, Didžiojo Kunigaikščio Gedimino paminklus.

Man ir klasės draugams ši ekskursija į Vilnių patiko.  Daugelis esame buvę sostinėje, bet  dabar aplankėme vietas, kuriose nebuvę,  sužinojome naujų dalykų ir smagiai praleidome dieną su draugais.

IIc klasės mokinys Mindaugas Lee