Tarptautinis projekto partnerių susitikimas Leterkenyje

• Paskelbta: 2021-12-10

Pačioje 2021 metų lapkričio pabaigoje Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokytojos Vita Mėlenienė ir Ilmantė Kvedrienė vyko į Leterkenį, didžiausią bei daugiausiai gyventojų turinčią Donegolo grafystės gyvenvietę šiaurės vakarinėje Airijos dalyje. Leterkenio miestelyje vyko pirmasis kontaktinis Erasmus+ projekto „Gebėjimų ugdymas drauge“ (Achieving Capability Together) projekto tarptautinis partnerių susitikimas.

Projektas prasidėjo dar  2020 metų rudenį, tačiau dėl Covid-19 viruso sukeltos pandemijos vyko tik dažni virtualūs koordinatorių susitikimai dėl veiklų perplanavimo atsakius jame dalyvauti partneriams iš Norvegijos ir Danijos, bei vienas mokinių susipažinimo susitikimas su veiklomis virtualioje erdvėje.

Projekte dalyvauja mokiniai ir mokytojai iš Estijos, Ispanijos, Lietuvos ir Turkijos, bei tik mokytojai iš su šveitimu susijusių organizacijų iš Airijos ir Turkijos.

2021 lapkričio 29 - gruodžio 3d. vykęs tarptautinis projekto partnerių susitikimas buvo suplanuotas dar praėjusiais metais, tačiau realus susitikimas buvo įmanomas tik šiomis dienomis. Airijos Tarptautinėje mokslo ir tyrimų akademijoje (Academy for International Science and Research) pavadinimu COLAB, mus pasitiko ir visą savaitę mokomuosius užsiėmimus vedė kokybės užtikrinimo inspektorė Zita Bertha su kolega Terence McIvor.

Projektas skirtas užsienio kalbų mokymui(si), šiuolaikinių technologijų naudojimo skatinimui bei tinkamam skaitmeninių kompetencijų (į)valdymui. Susitikimo metu buvo teoriškai ir praktiškai pristatyti metodai kaip įgalinti mokinius aktyviai dalyvauti kalbų mokymesi naudojant įvairias metodikas, tokias kaip žaidimu paremtas mokymasis (GBL – Game Based Learning), žaidybinimas (Gamification), įvairių gebėjimų apjungimas (Connecting mutiple intelligences), Minefraft‘as žaidimas kalbų mokymui (Cambridge), papildyta realybė kalbų mokyme (Augmented Reality in the Language Classroom).

Susitikimo metu vyko ne tik gilesnė pažintis su minėtais metodais, bet ir jų taikymu praktiškai, meistriškumo ugdymu, galimybe pritaikyti projekto vykdymo metu. Aptarta galimybė mokinimas jau dabar pradėti edukacinius užsiėmimus kalbų mokymo skatinimui tam, kad susitikę artimiausio mobilumo metu, kuris jau suplanuotas vasario mėnesį Turkijoje, būtų galima aptarti sėkmes ir nesėkmes, naudą bei galimus platesnius metodų taikymo būdus.

Žinoma, pandemijos kontekste planavimas yra apsunkintas, tačiau viltis, kad mokiniams pavyks patirti Europos Sąjungos teikiamų galimybių naudą, išlieka.