Europos atliekų mažinimo savaitės atgarsiai Ramučiuose 2021

• Paskelbta: 2021-12-14

Kasmet paskutinę lapkričio savaitę visos Europos šalyse vienu metu vyksta Europos atliekų mažinimo savaitė.

Europos atliekų mažinimo savaitė – jau tradicija tapusi iniciatyva, šiemet skaičiuojanti septintuosius metus. Ji skirta aukščiausiam atliekų tvarkymo prioritetui – jų susidarymo prevencijai – populiarinti ir skatinti. Šia iniciatyva siekiama skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, mažinti kenksmingų medžiagų kiekį medžiagose ir produktuose, daiktus naudoti pakartotinai ar pailginti jų naudojimo laiką.

Šiais metais prie šios iniciatyvos prisijungė ir Ramučių gimnazijos mokiniai. Jos metu skatintinos visos veiklos, kurių dėka įvairūs jau nebenaudojami daiktai prikeliami naujam gyvenimui. Išskirtiniai mokinių darbai padaryti per technologijų ir dailės pamokas. Mokinius konsultavo, skatino ir padėjo technologijų mokytoja Tamara Chlystova ir dailės mokytoja Jūratė Varanavičienė.

Technologijų pamokų metu IA klasės merginos gamino suvenyrą - Naminuką. Naminukas - tai namų globėjas, užtikrinantis ramų ir darnų šeimos gyvenimą, besirūpinantis ne tik šeimos nariais, bet ir naminiais gyvūnais, jų sveikata. Tai puiki dovana. Naminukas gaminamas iš lininio ar kitokio audinio, kailio atraižų, siūlų, medienos gabaliukų, sagų, karoliukų.

Dailės pamokų metu savo darbeliams mokiniai naudojo spaudinius. Mokytojos Jūratės teigimu dailė gali būti įvairialypė, neapsiribojanti tradicinėmis išraiškos priemonėmis, o ieškanti, atrandanti, kurianti, stebinanti, leidžianti eksperimentuoti ir išreikšti save pasirinktais būdais ir formomis. Tai, kas dažniausiai perverčiama dėl informacijos ar spausdinama reklamos tikslais, lygiai taip pat gali tapti puikia priemone saviraiškai ir naujoms kūrybos formoms, kai koliažo technika kuriamos kompozicijos ir pagrindinė idėja išreiškiama pasirinktų simbolių pagalba. Koliažai, kartais su lengvu pajuokimo „prieskoniu“, leidžia mokiniams iš naujo „atrasti“ koliažo techniką ir kurti savitas interpretacijas, idėjų įprasminimui panaudojant spaudinius.

Kitų pamokų metu mokiniai nagrinėjo statistinę informaciją apie atliekas, aplinkos taršą, kurią naudojo savo mini pranešimuose. Šios savaitės veiklos privertė stabtelėti ir apmąstyti buityje išmetamų atliekų kiekį, pagalvoti kaip tai galėtume mažinti.