Kalėdinė savaitė 2021

• Paskelbta: 2022-01-11

Džiaugsmas, kuris lydi kiekvieną laukiant Kalėdų neaplenkė ir mūsų bendruomenės. Mokiniai nekantriai laukė šventės, nes jau daugiau kaip metai renginiai vyko tik virtualiai. Pandemija pristabdė aktyvųjį mokyklos gyvenimą, o ir dabar laukiant Kalėdų, nerimo ir baimės buvo. Mokinių taryba pasiūlė vesti suplanuotus renginius, nes anot vaikų: „jei šiemet nepadarysime, kitąmet gali pritrūkti noro, nes apatija mus visus sugrauš...“. Taigi su užsidegimu pradėjome ruoštis.

Iki pandemijos gimnazijoje vykdavo akcija „Slaptas draugas“, kurios metu stengėmės nustebinti vienas kitą, todėl po metų pertraukos ją prikėlėme. Ji nebuvo tokia gausi, tačiau, manome, kad ji pavyko nes padarėme svarbiausią dalyką – mes padovanojome vienas kitam džiaugsmą.

Veikė Kalėdinis paštas, kas norėjo, galėjo sveikinti draugus ir mokytojus, o paskutinę dieną nykštukai išnešiojo sveikinimus.

Gruodžio 23 diena buvo šventinė, ir ne dėl to, jog tai paskutinė diena prieš atostogas mokykloje. Tądien mums koncertavo muzikinė grupė „Agava“, kurioje dainuoja ir mūsų mokytojai (Vad. J. Švenienė). Skambėjo ir populiarios, ir dar negirdėtos dainos. Buvome sužavėti, nes „savam kaime pranašu būti sunku“, bet šiems dainininkams tikrai pavyko nustebinti, sukurti šventinę nuotaiką ir pasidalinti geromis emocijomis.

Po koncerto mokiniai ruošėsi Kalėdinei mugei. Šiemet buvo nutarta surinktas lėšas paaukoti Akmenės rajono gyvūnų mylėtojų draugijai. Mugė buvo tikrai įspūdinga: čia karaliavo įvairūs kepiniai, mezginiai, žaislai, uogienės ir dar daug visokių įdomybių. Pramiegoję dovanų įsigijimo laiką galėjo pasinaudoti paskutinės minutės pasiūlymu ir tai padaryti mugėje. Džiugu, jog dalyvavo visos klasės. Aišku viena, kad verslumas mūsų vaikams nesvetimas, ir tai pasako suma, kurią po mugės perdavėme Akmenės rajono gyvūnų mylėtojų organizacijai. Buvo surinkta 435 eurų suma. Organizacijos vadovė Jūratė nuoširdžiai dėkojo vaikams, mokytojams ir jų tėveliams, kurie taip maloniai nustebino, pasidalindami savo gerumu su likimo nuskriaustais gyvūnais.

Baigiamasis dienos akcentas buvo Karnavalas. Čia šventinę nuotaiką kūrė „Karibų piratai“ ir jų svečiai – animacinių filmų herojai. Visos klasės stebino savo pasirodymais, jų išbaigtumu, kaukių bei kostiumų įvairove. Apmaudu tik tai, jog dėl ribojimų svečiai nebuvo įleidžiami, todėl vaikų sumanumu, kūrybiškumu ir išradingumu galėjome pasidžiaugti tik savame rate. Džiugu, kad su savo klasėmis į sceną lipo ir vaidino klasių auklėtojai, tai parodo stiprų ryšį tarp vaikų ir mokytojų, norą skatinti ir mokyti vaikus įveikti baimes. Visi žinome, kaip lengva sėdint salėje pastebėti klaidas ir sukritikuoti, tačiau scenoje atlikti tam tikrą vaidmenį gali ne kiekvienas. Ačiū mokinių tarybos vaikinams ir merginoms, kurie priėmė iššūkį ir puikiai vedė renginį, ačiū visiems dalyviams, jų padėjėjams ir įkvėpėjams už gražias akimirkas, kurios leido pajusti šventę.

Regina Altukavičienė