Pilietiškumo pamokos kitaip 2022

• Paskelbta: 2022-11-24

Lapkričio 16 dieną, minint Tarptautinę Tolerancijos dieną IA ir IC klasių mokiniai (lydimi klasių vadovių Indros Naumovienės ir Indros Tijūnaitienės) iškeliavo į miestą padovanoti šiai dienai mokinių kurtų atvirukų. Atvirukus kūrėme per etikos ir pilietiškumo pagrindų pamokas. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos namas, kurį mokiniai piešė ant atvirukų, taip pat dailiais namukais papuošė gimnazijos pirmo aukšto fojė.

Mokiniai apsilankė socialinių paslaugų namuose, ligoninėje, poliklinikoje, rajono savivaldybėje, Sodroje ir kt. Kalbino praeivius, ar žino, kokia šiandien minima diena, linkėjo būti tolerantiškais. Iš viso išdalinome 104 atvirukus. Mokiniai dalinasi savo įspūdžiais:

„Žmonės buvo maloniai nustebinti, sužinojo, kad tokia diena išvis egzistuoja. Dėkojo ir linkėjo sėkmės moksluose“. Ugnė

„Su keletu draugių pirmiausia užsukome į Skubios pagalbos ir konsultacijų skyrių. Mus labai maloniai priėmė, nudžiugino žmonių šypsenos. Apsilankėme ir Akmenės sveikatos centre, kur mus labai maloniai, su gera nuotaika pasitiko seselės, kurios šypsodamos paėmė atvirukus. Sutikome ir tokių žmonių, kurie tiesiog praėjo pro mus, lyg mes būtume nematomos ir net neatsakė į pasisveikinimą“. Ornesta

„Dauguma žmonių reagavo puikiai, gal net ir nustebo. Sužinoję, kad šiandien minima Tarptautinė Tolerancijos diena net nusišypsojo, o žmonių, kurie nepaėmė atvirukų, buvo labai mažai“. Gertrūda

Atėję iki Akmenės rajono savivaldybės Kultūros centro pasinaudojome proga aplankyti šiuo metu veikiančias parodas. Apsilankėme „Degtukų dėžučių etiketės – mažoji grafika“ (iš Mažeikių muziejaus fondų) ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus parodas „Prezidentas Antanas Smetona – vyriausiasis ginkluotojų pajėgų vadas“ ir „HUSARAI: už laisvę ir garbę!“.

Indra Tijūnaitienė