Įsimintina kelionė į istorinį Kauną 2022

• Paskelbta: 2022-11-13

Spalio 21dieną didžiulis būrys 1a ir 1c klasės mokinių su klasės vadovėmis Indra Naumoviene ir Indra Tijūnaitiene išvyko į Kauną.

Kelionė buvo turininga ir įdomi. Autobuse mokiniai atliko testus ir užduotis  apie Kauną, testus - apie profesijas pagal asmenybės tipą iš mokinių ugdymo karjerai informacinės sistemos „Mukis“, dalyvavo diskusijoje apie paklausias profesijas. O Kaune, Karo muziejaus aikštėje, pradėjo kelionę – orientacinį žaidimą - po LAISVĄJĮ istorinį Kauną. Svarbiausia, ko reikėjo, tai mobilaus telefono, patogių batų ir geros nuotaikos. Žaidimo dalyviai pasidalijo į dvi grupes ir pabiro po miesto gatves ieškoti istorinių vietų, paminklų ar pastatų. Virtualus gidas siuntė užduotis, o  jas reikėjo atidžiai  skaityti  ir būti pastabiems kelyje. Mokiniai pasikartojo Kauno istoriją, sužinojo įdomių faktų.  Aplankė paminklą ,,Žuvusiems už Lietuvos LAISVĘ“, kuris pirmą kartą buvo atidengtas 1921 m. spalio 16 d., išklausė istorijos faktų apie knygnešius Knygnešių sodelyje. Lietuvos banko pastate, kuriame 1919 m. balandžio 4d. buvo išrinktas pirmasis Lietuvos Respublikos  Prezidentas Antanas Smetona, klausėsi pasakojimo apie pirmąjį Lietuvos bankininką Vladą Jurgutį. Skaitė apie  Joną Vileišį - Lietuvos tarybos narį, Kauno miesto merą, žymų visuomenės veikėją. Rado  Kauno gynybinių įtvirtinimų – Malūnininko bokštą ir miesto sienų liekanas. Vėliau - pastatą, kuriame 1920 m. į pirmąjį posėdį susirinko LAISVOS Lietuvos Steigiamasis Seimas. Laisvės alėjoje priėjo Kauno nacionalinį dramos teatrą, seniausią profesionalų teatrą Lietuvoje, veikiantį nuo 1920 metų. Pasisveikino su  D. Dolskiu, kuris vadinamas pirmuoju Lietuvos ,,standuper’iu” - ,,žmogumi, kuris linksmino Kauną“.  Sužinojo apie Čijune Sugiharą - Japonijos konsulą Lietuvoje, dirbusį Kaune 1939–1940 metais, išgelbėjusį daugiau kaip 6000 žydų. O M. K. Čiurlionio muziejuje dalyvavo dailininko W. Kentridge kūrybos proceso parodoje – edukacijoje. Mokiniai patyrė kaip muzika, kiti garsai, šviesos įtraukia žiūrovą į menininko darbus ir tarsi atsiduri piešinių viduje ar tampi eksponatu. Pasikartojo M. K. Čiurlionio piešinių reikšmes, sukūrimo istorijas, biografijos faktus ir rašė laiškus draugams dailininko sukurtos abėcėlės raidėmis.

Kelionė visi užsiėmimai praplėtė mokinių akiratį, papildė istorinių žinių, privertė susimąstyti, kaip laikinosios sostinės istoriniai įvykiai, asmenybių veikla suprantama ir kiek  reikšminga šiandieniniam jaunuoliui. Taip pat  mokiniai bendradarbiavo, labiau pažino vienas kitą ir susidraugavo.

1a kl. vadovė I. Naumovienė