Lankytinos Naujosios Akmenės vietos

• Paskelbta: 2022-10-07

Rugsėjo 29d. IIa klasės mokiniai su auklėtoja T. Chlystova ir istorijos mokytoja A. Vaitkevičiene išvyko į ekskursiją po gimtąjį miestą. Šitos ekskursijos tikslas sužinoti kuo daugiau apie N. Akmenės įkūrimo istorija, ankstesnę pastatų paskirtį.

Būrelio ,,Istorijos labirintai” vadovė A. Vaitkevičienė mielai sutiko papasakoti apie mūsų miesto  įkūrimo istoriją. Ekskursiją pradėjome nuo Taikos gatvės. Vadovė mums papasakojo ir parodė, kur seniau buvo pirtis, muzikos mokykla, restoranas, odontologijos poliklinika, siuvykla, mokykla. Dabar viso to nebėra, pastatai yra nebenaudojami arba kitos paskirties. Priėjus dabartinę Evangelikų bažnyčią sužinojome, kad anksčiau ten buvo kino teatras. Kultūros rūmai ir išliko Kultūros rūmais. Šalia Kultūros rūmų mes suradome, kuris pastatas buvo universalinė parduotuvė, o kuris knygynas. Aplankėme dvi parodas. Viena buvo Rimanto Duchavičiaus fotografijų paroda ,,Žemaitija”, o kita N. Akmenės gyventojo, fotografo Jono Šaškausko fotografijų paroda. Sužinojome, kaip vadinosi skulptūra prie Kultūros rūmų, kiek gatvių yra mūsų mieste. Kultūros rūmuose mokytoja supažindino su įžymiais N. Akmenės gyventojais. Iš jų buvo nemažai, kurie mokėsi Ramučių gimnazijoje. Dar mus labai nustebino tai, kad seniau Naujojoje Akmenėje buvo baseinas po atviru dangumi ir ledo čiuožykla. Gatvės taip pat turėjo kitokius pavadinimus, išskyrus Taikos gatvę. Bibliotekos darbuotojos paaiškino apie viešosios bibliotekos galimybes. Šiais metais tai didžiulė pagalba Ramučių gimnazijos dešimtokams darant projektinius darbus.

Ekskursijos pabaigoje įvyko aptarimas, atlikome testą, patikrinome savo žinias. Esame dėkingi mokytojai A. Vaitkevičienei už praleistą laiką kartu.

Vakarė Žukauskaitė IIa