Išvyka į Žagarę 2022

• Paskelbta: 2022-10-24

Saulėtą rugsėjo penktadienio dieną  22 mokinių būrelis, lydimas klasės vadovės T. Chlystovos ir „Skautų būrelio“ vadovės R. Raubickienės, išvyko į Žagarę, kur pasivaikščiojo po Žagarės miesto parką. Tudor stiliaus pastate vyko edukacinis užsiėmimas „Angliškos popiečio arbatos tradicija Lietuvoje XIX a. pab. – XX a. pr „Su arbata ir prie arbatos“. Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su angliškosios popiečio arbatos istorija bei tradicija Lietuvoje XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje, mokėsi serviravimo meno ir etiketo. Ragaudami pagal angliškąją tradiciją pagamintą arbatą bei pagal senovinį receptą iškeptus sausainius, grojant ramiai klasikinei muzikai, mokiniai patyrė kultūros patirčių įvairovę.

Apsilankėme juvelyrinėse dirbtuvėse ir susipažinome su Venecijos stiklo papuošalų kūrėja Jurga Alminaite, kurią  nuo vaikystės viliojo papuošalų pasaulis. Baigusi studijas Venecijos (Italija) dailės akademijoje ji pomėgį nusprendė paversti pragyvenimo šaltiniu. Ji su savo vyrų Sebastianu Arielu Liottu pakeliavo po Afriką, Aziją, ir jau dvejus metus savo namais vadina Žagarę, kur įsikūrė Jurgos senelių sodyboje. Menininkė demonstravo, kaip iš Venecijos stiklo gaminami karoliukai papuošalams verti. Mokiniai susipažino su stiklu, su karoliukų verte senovėje, sužinojo stiklo fizines savybes, stebėjo kaip yra lydomas stiklas karoliukų gamybai, kaip tarpusavyje jungiasi skirtingų spalvų stiklas. Kiekvienas užsiėmimo dalyvis turėjo galimybę pasidaryti sau karoliuką. Taip arčiau susipažinome su juvelyrų  profesija.

Vėliau nuvykome į Žagarės Ozo pažintinį taką, kur surengėme pikniką. Mokytoja R. Raubickienė supažindino su skautų organizacijos veikla. Po vakarienės prie laužo lipome į piliakalnį, vaikščiojome miško takais.

Grįždami namo, aptarėme išvyką, planavome kitas ekskursijas.

IIA klasės mokinė Vakarė Žukauskaitė