Patyriminės pamokos VU Šiaulių akademijos STEAM centre 2022

• Paskelbta: 2022-12-19

Lapkričio 8 d. mokiniai, kurie mokosi chemijos trečioje ir ketvirtoje klasėse atliko cheminės pusiausvyros tirpaluose analizę.

Pirmoje dalyje mokiniai paruošė skirtingos koncentracijos geležies trichlorido tirpalus, vykdė jų reakciją su kalio tiocianatu. Antroje dalyje spektrofotometru išmatavo pagamintų tirpalų šviesos absorbciją. Trečioje dalyje apskaičiavo tiriamųjų tirpalų pusiausvyros konstantą bei įvertino matavimų paklaidas.

Lapkričio 14 d.2a ir 2b mokiniai važiavo j Šiaulių STEAM centrą. Mokiniai darė tiriamąjį darbą "Vaivorykšte delne". Darbo tikslas - suprasti regimosios šviesos sudėtį ir jos pritaikymą praktikoje. Pirmajame darbe reikėjo nustatyti šviesos pluoštelio nuokrypį nuo pradinės skleidimo krypties. Tai padarėme žiūrėdami kaip šviesa lūžta prizmėje ir nubraižydami tai ant lapo. Darbe taip pat išgavome baltą šviesą, nustatydami daiktų spalvas su specialiu prietaisu ir spalvų filtrais. Šiame užsiėmime mes daugiau sužinojome apie šviesą ir jos savybes. Nors ir mūsų mokinių buvo daugiau nei laboratorijos vietų, mes sėkmingai bendradarbiavome ir gavome norimus rezultatus.

Lapkričio 29 d. trečių klasių biologijos išplėstinio kurso ir 2 b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėse veiklose Šiaulių STEAM centre. Mokiniai atliko chlorofilo kiekio skirtinguose augaluose tyrimą: ruošė augalų ekstraktus, matavo pigmentų šviesos pralaidumą bei atliko pigmentų koncentracijos skaičiavimus. Aptarę rezultatus trečiokai lankėsi Šiaulių Valstybinės Kolegijos Sveikatos fakultete. Ten fakulteto dekanė mokinius supažindino su ŠVK studijomis ir išsamiau papasakojo apie galimybes stojant į ŠVK sveikatos fakultetą. Mokiniai taip pat turėjo galimybę savo akimis pamatyti kai kurias sveikatos fakulteto mokomąsias patalpas.

Gruodžio 13 d. antrų klasių mokiniai atliko tiriamąjį darbą ,,Vaisių ir daržovių sulčių tyrimas“. Dirbdami porose, nustatė ir įvertino pateiktų sulčių pH, elektrinį laidį, oksidacinį – redukcinį potencialą, įvertino sulčių užterštumą nitratais, išmatavo kalcio jonų koncentraciją sultyse ir įvertino sulčių maistinę vertę.

Ar gali būti popierius rūgštus? Edukacinės veiklos metu mokiniai pabandė atsakyti į visus juos dominančius klausimus apie popierių, pasigamino popieriaus ekstraktų, išmatavo jų pH, vertino popieriaus tipą ir kokybę.