Projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ dalyvių išvyka į UAB „Akmenės vandenys“

Pagrindinė bendrovės "Akmenės vandenys" ūkinė veikla – geriamojo vandens gavyba ir tiekimas, nuotekų surinkimas ir valymas bei paviršinių nuotekų tvarkymas. Akmenės rajono vartotojams geriamasis vanduo tiekiamas tik iš požeminių vandens šaltinių. Bendrovė tiekia geriamąjį vandenį 3 miestams, 2 miesteliams ir 32 kaimams. Bendrovė siekia, kad visi rajono gyventojai gautų saugos ir kokybės reikalavimus atitinkantį geriamąjį vandenį. Apžiūrėjome nuotekų valyklas ir dumblo apdorojimo įrenginius. Nuotekų valymo įrenginiai padeda pašalinti įvarius teršalus, todėl išvalytas vanduo gali būti išleidžiamas į aplinką. Buitinės ir pramoninės kilmės nuotekos dažniausiai skiriasi, todėl svarbu atitinkamai jas apdoroti. Priežiūros meistras Marius Gricius papasakojo, kad dažnai avarijos nutinka dėl neatsakingo gyventojų atliekų tvarkymo. Pavyzdžiui, neteisingai išplauti indai gali lengvai užkimšti virtuvės vamzdžius ir sukelti netvarką. Praustuvo, klozeto ir vonios kambario kanalizacijos negalima užkimšti: medvilniniais diskais ir lazdelėmis, tualetinio popieriaus ir popierinių rankšluosčių gabalėliais, sauskelnėmis ir kt. Meistras pasakojo, kad yra tekę šalinti iš nuotekų vamzdžio net antklodės užvalkalą.

Rūpinimasis gamta – kiekvieno atsakomybė. Kuo daugiau žmonių tai suvoks, tuo švaresnėje, saugesnėje ir gražesnėje aplinkoje gyvensime.

Autorius:
Indra Tijūnaitienė