„Atmintis gyva, nes liudija“

• Paskelbta: 2020-01-15
  • Kategorija: Aktualijos

Prieš 29-erius metus mūsų tauta ištvėrė tikrą išbandymą. Tąnakt, tikiu, jog visi, nesvarbu kur bebūtų buvę, ar prie radijo imtuvo, ar įvykių sūkuryje, laikė užgniaužę kvapą, tikėdamiesi rytojų pasitikti laisvoje Lietuvoje. Tą naktį, eilinį kartą mūsų tėvai ir seneliai įrodė, jog esame maža, bet galinga tauta. Ir aš be proto didžiuojuosi, jog esame galinga tauta ne tada, kai į delnus įsirėžę ginklai, o sielą užvaldęs žiaurumas, o tada, kai iš gerklės veržiasi dainos, kai prieš tankus stojame užvaldyti drąsos, garbės ir pareigos ginti savo šalį, kai venomis teka ne kraujas, o vienybė. Sausio 13-ąją Jūs visi buvę ten ne tik užbaigėte protėvių pradėtas kovas už laisvę, bet ir iškovojote gražų ir saugų rytojų mums, jaunajai kartai.
Aš tik galiu įsivaizduoti, kas turėjo dėtis galvose tų, kurie stovėjo ten, kur tankai teršė mūsų žemę. Bet tvirtai žinau, kad niekada nepajėgsiu atsidėkoti už tai, jog šiandien visam pasauliui galiu drąsiai ir garsiai šaukti: mano Lietuvėlė laisva!
Žinau, jog ne vienam ši diena be galo jautri. Ir tikrai ne vienam nubėgs ašara ar dvi. O gal net visas upelis. Ir kvaila būtų liepti neliūdėti. Mes niekada nepamiršime tų, kurių šiandien nėra čia su mumis, bet kurių dėka šiandien čia esame mes. Bet šalia liūdesio noriu, jog visi priimtumėm ir džiaugsmą. Džiaukimės pergale! Džiaukimės laisve!

2020 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau tryliktą kartą.

Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Istorijos mokytoja Jadvyga Ruginienė rūpinosi, kad kiekviename gimnazijos lange plazdentų žvakučių liepsnelės. Mokytoja taip pat parengė stendą, kuris priminė 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Technologijų mokytoja Tamara Chlystova su mokiniais karpė Sausio 13-osios simbolį – popierines neužmirštuoles, kurias mokiniai pirmadienio rytą prisisegė prie širdies.

Pilietiškumo pagrindų mokytoja Indra Tijūnaitienė su Mokinių tarybos nariais ir kitais iniciatyviais mokiniais papuošė gimnaziją.

IIB klasės mokinė Ugnė Rimkutė