1a kelionė į Joniškį

• Paskelbta: 2020-10-09
  • Kategorija: Aktualijos

Spalio 8 dieną  mes, 1a klasės mokiniai, su auklėtoja Alina Vaitkevičiene vykome į Joniškį.  Šis miestas - žymiai senesnis už Naująją Akmenę. Joniškio apylinkės Eiliuotoje Livonijos kronikoje minimos XIII a., o pats miestas ėmė kurtis XVI a. pradžioje. 1536 m.  Vilniaus vyskupas Jonas  apkrikštijo visus gyventojus, įsteigė parapiją ir pastatė medinę bažnyčią, prie kurios ėmė kurtis  gyvenvietė.  Miesto vardas kilęs nuo  vyskupo Jono, pridėjus priesagą -iškis.

Išvykos pradžioje  apsilankėme Joniškio centrinėje aikštėje, kurioje grožėjomės miesto architektūra. Ypač  sužavėjo  prie pat kelio stovinti  Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia.  Po to nuvykome į Joniškio sinagogų kompleksą, kuris  toks vienintelis yra visoje Lietuvoje. Viena šalia kitos stovi Baltoji (vasarinė) ir Raudonoji (žieminė) sinagogos. Jose turėjome edukacinę ekskursiją ,,Paslaptingas sinagogų pasaulis". Žydų maldos namuose apžiūrėjome  su šios tautos  gyvenimu  susijusius eksponatus bei interaktyvias ekspozicijas. Baltojoje sinagogoje pasitiko nuotraukų ir įvairių paveikslų parodos. Dauguma mūsų sinagogoje buvome pirmą kartą, todėl viskas buvo įdomu.  Susipažinome su Joniškio krašto žydų tautos  kultūra, tradicijomis, istorija, religija. Po to apsilankėme Joniškio krepšinio muziejuje, kur apie krepšinį pasakojo pats muziejaus įkūrėjas Leonas Karaliūnas. Labai daug sužinojome apie krepšinio istoriją. Atsakydami į klausimus, gavome visokiausių  prizų.

Grįžome su gera nuotaika, daugybe įspūdžių bei nuotraukų. Už saugų grįžimą namo dėkojame gimnazijos vairuotojui Arvydui Žiogui.

1 a klasės mokinė Goda Liucija Gašpuitytė