Jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas

• Paskelbta: 2020-06-05
  • Kategorija: Didžiuojamės

Baigiamajame Europos sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso etape pristatyti 27 darbai, kuriuos vertino šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbančių mokslininkų komisija. Mokslininkai vertino darbo apraše pateiktos idėjos orginalumą, aktualumą ir moksliškumą, tyrimo atlikimo meistriškumą bei krupštumą, tyrimo metodikos naujumą, darbo atlikimo savarankiškumą ir autorių gebėjimą apie darbą diskutuoti su komisijos nariais. Šiemet konkursas surengtas nuotoliniu būdu. Į nacionalinį etapą pakviesti jaunieji tyrėjai pristatė įvairios tematikos darbus – nuo astronomijos iki medicinos srities tyrimų. Mokiniai tyrė eterinius aliejus kaip alternatyvą antibiotikams gydant mikrobines infekcijas ar odos ligas, taip pat – eterinių aliejų pritaikymo kovai su mikroorganizmais žemės ūkyje ar maisto pramonėje galimybes. Ieškojo būdų mažinti aplinkos užterštumą, kūrė bioplastiką ir pristatė ekologiškas pakuotes, tyrinėjo dirvožemyje aptinkamas erkes, rudagalvių kirų populiaciją bei migracijos kelius, tyrė vaisto atropino poveikį trumparegystei stabdyti, laktozės netoleravimą galinčius lemti genus, stebėjo Merkurijaus tranzitą, analizavo sulietuvintus kompiuterijosterminus ir jų vartojimo paplitimą, ieškojo būdų aktyvinti sėklų daigumą ar spartinti augalų augimo procesą, kūrė algoritmus, padedančius išsiaiškinti pasirinktų studijų sėkmę ir net tobulino motociklą.

Džiugu, kad mūsų gimnazijos trys mokiniai pakviesti dalyvauti nacionaliniame etape ir jų darbai neliko nepastebėti:

Gabija Vėlavičiūtė už darbą „Bioplastiku impregnuota popierinė pakuotė“, konsultantas Paulius Pavelas Danilovas KTU Polimerų chemijos ir technologijos katedra, apdovanota švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkos raštu ir papildomu Vastybinio patentų biuro prizu;

Gabrielė Strodomskytė už darbą „Biokuro pelenų įtaka sunkiųjų metalų kaupimuisi pupose (Vicia faba L.)“, konsultantė Ilona Kerienė, Šiaulių universitetas, apdovanota švietimo, mokslo ir sporto ministro padėkos raštu;

Tautvydas Ribinskas už darbą „Dirvinė karpažolė (Euphorbia helioscopia L.) – ekologiška priemonė medienos apsaugai“, apdovanotas papildomu Vastybinio patentų biuro prizu.

Visų trijų mokinių darbų vadovė chemijos mokytoja Vaidilutė Šepkauskienė.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso partneris – Valstybinis patentų biuras. Rėmėjai – UAB „Savaitė“ ir leidykla „Terra publica“.

Informacija iš https://www.lmnsc.lt/