2017 metų prasmingas įvykis

 • Paskelbė : Darius J. Kazlauskas
 • Paskelbta: 2017-11-30
 • Kategorija: Renginiai

Lapkričio mėnesį Naujosios Akmenės  Ramučių gimnazijoje vykusi tarptautinė edukacinė paroda „Leiskite man būti savimi…– Anos Frank gyvenimo istorija“ pasibaigė. Šios parodos rengėjai buvo  Anos Frank namai Amsterdame. Kilnojamoji paroda buvo sudaryta iš dviejų dalių - pirmoji skirta Anos Frank, vienai žinomiausių holokausto aukų, gyvenimo istorijai, stenduose  publikuojamos nuotraukos ir tekstai, pasakojantys apie mergaitės gyvenimą  dramatiškame pasauly  – Hitlerio iškilimą, Antrąjį pasaulinį karą, žydų persekiojimą ir suluošintus likimus bei mirtį koncentracijos stovyklose, Anos Frank istorija ,,tiesiai iš jos lūpų“ (mūsų dienas pasiekė jos dienoraštis), antroji parodos dalis pasakoja apie šių dienų kitokių nei dauguma jaunų žmonių išgyvenimus ir diskriminaciją.

 Šios parodos gidais tapo Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokiniai. Jie susipažino su Anos Frank istorija, dalyvavo diskusijose apie žmogaus teises, stereotipus, diskriminaciją  ir aptarė su mokyklos bendruomene. Parodos lankytojams  pasakojo apie Antrąjį  pasaulinį karą, jo pasekmes  ir lygino su šiandienos aktualijomis. Mėnesį trukęs projektas keitė moksleivių, mokytojų ir pačių gidų mąstymą: požiūrį į  karą, holokaustą, diskriminaciją. Kiekvieną kartą  pasakodami Anos Frank  istoriją, gidai,  nors vedę aštuntą, dešimtą kartą, baigdavo diskusiją vis kitaip,  sukeldami  vis kitokias emocijas.

Aplankyti ir išgirsti Anos Frank istoriją atvykdavo moksleiviai iš viso rajono. Džiugu, kad ir  mes, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazistai, padėjome šiai dramatiškai istorijai nenueiti užmarštin. Norime padėkoti  asociacijai "Milžinų lizdas", Britų tarybai, Annos Frank namams Amsterdame, Vilniaus kolegijai, kad ši paroda užsuko į mūsų gimtąjį miestą.

 

Kamilė Raudoniūtė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.00 - 12.45
 • 6. 12.55 - 13.40
 • 7. 13.50 - 14.35
 • 8. 14.45 - 15.30