Pozityvioji psichologija darbe 2022

• Paskelbta: 2022-04-26

Balandžio 21 d. Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokytojai klausėsi Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologės Miglės Griškės paskaitos ,,Pozityvioji psichologija darbe“.  Šiandien daug apie tai kalbama. Dažnai kyla klausimas mokytojams, mokiniams, jų tėvams, kaip įgyti optimizmo. Padėti gali  pozityvioji psichologija - nauja psichologijos mokslo šaka, kuri studijuoja žmogiškąsias dorybes ir stiprybes. Lektorė  pasakodama  rėmėsi  Martin E. P. Seligman mintimis. Jo sukurta įgyto bejėgiškumo teorija yra ypač vertinama mokslinėje psichologų bendruomenėje. Jis taip pat plačiai žinomas kaip pozityviosios psichologijos  įkūrėjas.  Paskaitos pradžioje pildėme anketą kaip vertiname  savo dvasinę būseną, kurią jautėme per  paskutiniąsias dvi savaites. Nudžiugino rezultatas – esame daugiau pozityvūs. Žiūrėjome filmuką ir turėjome atlikti užduotį. Kita užduotis - 15 minučių piešėme arba rašėme apie savo jausmus ir mintis. Kalbėjome apie metodus: skraidančių ežerų legenda, pieva, spalvų spektras, kalnai ir gelmės, metų laikai.  Visur psichologė liepė pirmiausia rasti stiprybes. Susimąstėm apie teigiamas ir neigiamas emocijas. Pasimokėm parymoti.  Iškilo klausimas apie paniką. Prisiminėm girdėtą tiesą – nėra vieno teisingo kelio. Paskaita baigėsi kaip ir dažna pamoka – namų darbais. Atliksim ar ne, priklausys nuo mūsų.  Pabandyti  kas vakarą užsirašyti po 3 dalykus, kurie gerai pasisekė ir kodėl gerai pasisekė. Ačiū lektorei Miglei už šį susitikimą.  Paskaita buvo įdomi ir naudinga.

Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos Vaiko gerovės komisijos narė Dalia Jokubauskienė