Kultūros epochų dvasioje

• Paskelbta: 2022-04-15

Prieš 17 metų gimnazijoje buvo pradėtas  vykdyti integruotas projektas „Kultūros epochų dvasioje“.  Lankėmės įvairiose epochose: antikos, viduramžių, renesanso, romantizmo, tarpukario Lietuvoje.  Deja projekto vykdymas buvo nutrūkęs.

Norėdami paįvairinti ugdymo procesą, ryžomės šį renginį atgaivinti, todėl balandžio 14d. gimnazistai buvo pakviesti į viduramžių epochos pristatymą.

Į projekto įgyvendinimą įsitraukė: gimnazijos mokinių taryba, IIa, Ia, Ib, III- IV klasių mokiniai su dalykų mokytojais: D.Jokubauskiene, J.Varanavičiene, V.Sobenka, I.Nagliene, V.Šepkauskiene.

Projekto tikslas netradicine forma pristatyti viduramžių epochą per šokį, mokyklą, karų istoriją, mokslą, dailę, muziką. Epochos mokyklą ir bausmes įtikinamai pristatė II a klasės mokiniai  su „griežtąja“ mokytoja Alina Vaitkevičiene. Ia klasės gimnazistai Kostas, Emilija ir Dominykas  iš viduramžių visus perkėlė į šiuos laikus ir atskleidė viduramžių ir šių dienų vertybių skirtumus. Salė atgijo į sceną išėjus anglų lankininkams, kurie surengė riterių turnyrą. Jaunieji alchemikai  stebino savo bandymais, o dailininkai sukurtais dailės šedevrais. Visus sužavėjo viduramžių šokiai, kuriuos atliko 1a klasės šokėjos. Projektą vainikavo mokinių tarybos suvaidintas spektaklis apie įžymų čekų katalikų bažnyčios reformatorių Janą Husą. Šią istorinę asmenybę įkūnijo  IIIa klasės mokinys Džiugas Čiuta. Renginio dalyvius subūrė studento himno „Gaudeamus“ giedojimas. Visus projekto dalyvių pasirodymus apjungė renginio vedėjai Rugilė, Aras ir Bernardas.

R. Altukavičienė

Nuotraukų autorius: