2a išvyka į Vilnių 2022

• Paskelbta: 2022-12-28

Gruodžio 15 dieną devyniolika 2a klasės mokinių su auklėtoja Tamara Chlystova autobusu išvyko į  Vilnių. Apsilankėme Vilniaus kolegijoje.  Verslo ir vadybos fakulteto dėstytojai maloniai pasitiko ir supažindino su kolegijos studijų programomis, priėmimo sąlygomis, mokymosi galimybėmis. Apžiūrėjome kabinetų ir laboratorijų įrangą.

Vėliau vienoje iš laboratorijų susitikome su meno kūrėja Laima Benešiūnaite – Fedosejeva ir dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Gyvybės medis karpiniuose“.  Mokėmės karpyti Gyvybės medį. Dėstytoja supažindino su Lietuvos ir įvairių kitų šalių karpinių istorija, karpymo technika, Gyvybės medžio ir verpsčių raštais. Visų pasaulio kraštų etninės dailės kūriniuose galima pamatyti Pasaulio ir Gyvybės medžius. Lietuvoje Gyvybės medžiu tradiciškai buvo puošiamos kraičio skrynios, baldai, langinės, prieverpstės. Siuvinėtais Gyvybės medį simbolizuojančiais ornamentais lietuvės puošė prijuostes, skareles. Gyvybės medžio simbolis ir kūryba susijusi su medžiais išliko iki šių dienų. Gyvybės ir Pasaulio medžiai –  neišsenkantys šaltiniai kūrybai.

Grįžę dalinomės patirtimi su kitų klasių mokiniais, kurie taip pat mokėsi karpyti Gyvybės medį. 1-2 klasių darbus galite pamatyti mokyklos bibliotekoje.

Po edukacinės veiklos aplankėme Vilniaus katedros aikštę. 2023 m. bus švenčiamas 700-asis Vilniaus jubiliejus. Buvo puiki proga pasigrožėti sostinės eglute, pajusti kalėdinę atmosferą ir gerai praleisti laiką. Po pasivaikščiojimo nuvykome papramogauti į Akropolį. Grįžome kupini gerų emocijų, džiaugėmės praplėtę savo akiratį.

Vakarė Žukauskaitė, Kotryna Rauckytė, Deimantė Ramanauskaitė