Edukacinis – prevencinis spektaklis STAND-UP "NAMAI"

• Paskelbta: 2023-11-05

Spalio 27 d. stebėjome kultūros paso teatralizuotą gatvėje nakvojančio, zoną namais vadinančio vyro gyvenimo kelionę ir transformaciją. Režisieriaus Andrej Špilevoj spektaklis atliekamas storytelling žanre, remiantis tikra istorija, jos pagrindą sudaro įdomiausios ir labiausiai sukrečiančios detalės. Priklausomybės – opi šių dienų visuomenės problema. Priklausomybių kelyje niekada nebus vietos savirealizacijai, džiaugsmui ir tikėjimui, kad galima gyventi kitaip. Žiūrovui siunčiama žinutė, jog balansuodamas tarp mirties ir gyvenimo, „kaifo“ ir pramogų, aklinoje tamsoje galiausiai „žiauriai“ užstringi, kad nei pats nepajunti, kad vieną dieną sėdi visas purvinas, sužalotas, be vertybių ir vilties gyventi. Peržiūros metu įvyksta kiekvieno žiūrovo akistata su pačiu savimi ir atrandamos prasmės bei įžvalgos nagrinėjama tema. Istorijos pabaigoje pabrėžiamas kontrastas tarp gyvenimo ankščiau, ir dabar: nepriklausomas nuo narkotinių medžiagų gyvenimas, laimingos šeimos pristatymas, pasiekimai, kasdieniniai džiaugsmai ir išmoktos pamokos.

Spektaklį sudarė dvi dalys: spektaklis ir diskusija po jo. Diskusijos metu mokiniai turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus ir gauti profesinėmis žiniomis bei patirtimi grįstus atsakymus apie priklausomybės pasekmes, gydymo sunkumus, narkotikų fizinę ir psichologinę žalą.

Trečiokės Akvilės mintys apie spektaklį: „Stand up spektaklis, kurį visi žiūrėjome, mane labai palietė. Tai be galo jautri istorija. Tai buvo akių atvėrimas vartojantiems žmonėms ir net žmonėms, kurie nesiruošė vartoti. Neturiu žodžių apipasakoti visų emocijų, kurias pajutau žiūrėdama šį monospektaklį. Tikiuosi, kad ši istorija palies daug širdžių ir pamokys daug jaunų žmonių rinktis sveiką, be žalingų įpročių gyvenimo kelią“.

Indra Tijūnaitienė