Rumšiškių liaudies buities muziejuje 2023

• Paskelbta: 2023-10-30

Niūrų ir vėjuotą rudens rytmetį 37 II klasių mokiniai išvykome ekskursijon į Rumšiškes. Ją organizavo mokytoja Nadiežda Loc, lydėjo mokytoja Svetlana Makarčiuk. Ekskursijos tikslas – geriau pažinti 4 etninių regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos – bei pajūrio krašto buitį, papročius, nacionalinius kostiumus ir pan. Rumšiškėse vaikščiojome susiskirstę į grupeles, savarankiškai apžiūrinėdami sodybas ir juose sukauptus eksponatus. Visos muziejaus darbuotojos gyrė mus už smalsumą, žingeidumą, kultūringumą. Mums buvo smagu tai girdėti, klausytis jų pasakojimų. Vaikinams ypač patiko tremtinio istorija, apie žiaurų gyvenimą toli nuo namų, prie Laptevų jūros. Apžiūrėjome vagoną, kuriuo vežė niekuo nekaltus žmones į tremtį. Nustebome sužinoję, kad šis žmogus spalio 12 dieną atvyksta į Naująją Akmenę pasakoti savo tremties istoriją.

Ruduo tik neilgam „išsiverkė“, tad visą laiką džiaugėmės sausu oru, gražia gamta ir diena, praleista naudingai ir įdomiai gryname ore. Grįždami papietavome Kauno „Megoje“, nusipirkome lauktuvių. Autobuse dainavome, klausėmės mokytojos Svetlanos pasakojimų apie geografinius objektus, atsakinėjome į klausimus, bandėme viską išversti į rusų kalbą.

Ačiū visiems važiavusiems už puikią nuotaiką, smagią atmosferą, vairuotojui už kelionės saugumą, o mokytojoms už ryžtą ir norą perteikti kuo daugiau įdomios informacijos.

IIC klasės mokinė Ugnė Intaitė