Mintimis ir širdimi kartu su Lietuva 2024

• Paskelbta: 2024-01-29

Sausio 12 dieną  Ramučių gimnazijos bendruomenė jau trisdešimt trečią kartą minėjo Laisvės gynėjų dieną.  Ryte tradiciškai  dalyvavome visuotinėje  pilietinėje  akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu languose uždegėme žvakeles,  prisiminėme  ir  pagerbėme  žuvusiuosius už mūsų Tėvynės laisvę.   Nepamiršome praeitų metų žygio, kuriame buvo ir purvo, ir nuovargio, ir dar didesnio noro  žygį už Lietuvos laisvę kartoti. Todėl  įdienojus visus pakvietėme į simbolinį žygį po Naujosios Akmenės apylinkes.  Skambant lietuviškam maršui, kurį atliko mokytojo Vido Daugmaudžio ir IIA klasės mokinio Jokūbo Rimkaus duetas, plazdant Lietuvos trispalvei, mokytojos Ritos Raubickienės vadovaujami , apie 230 gimnazijos mokinių ir mokytojų  išsiruošėme į žygį, kurio metu bendravome, mėgavomės  žiemišku gamtos grožiu, stebėjome vienas kito įraudusius  veidus. Plačiais žingsniais apėję  Naujosios Akmenės miesto apylinkes, visi draugiškai grįžome į gimnazijos aktų salę, kur Laisvės gynėjų dienos minėjimą pratęsėme netradicine istorijos pamoka „Ramučiai liudija“. Istorijos mokytoja Alina Vaitkevičienė priminė svarbiausius mūsų tautos kovų  už valstybingumą faktus ir pristatė elektroninę knygą  „Ramučiai liudija“, kurią savo prisiminimais apie 1991 m. sausio įvykius užpildė gimnazijos mokytojai.  Pilnutėlei nuščiuvusiai  salei direktorius Darius Jonas Kazlauskas, mokytojai  vienas  po kito  liudijo lemtingus  1991 metų sausio įvykius, kvietė branginti mūsų laisvę ir nepamiršti, kad  laisvė neįgyjama savaime – ją reikia ginti kiekvieną dieną. Renginį užbaigėme visi darniai sugiedoję „Tautišką giesmę“.  Po renginio dar nesiskirstėme. Vaišinomės karšta arbata, sausainiais ir skambant liaudiškai muzikai smagiai šokome bei  dainavome. Šią dieną mes visi kartu šventėme laisvę.

Alina Vaitkevičienė