Exlibriso konkursas „Šviečiantis kodas“

• Paskelbta: 2023-12-15

Gruodžio 14 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko ekslibrisų konkurso „Šviečiantis kodas apdovanojimai. Į juos susirinko moksleiviai ir jų mokytojai iš 8 regiono mokyklų, kurios padėjo įgyvendinti šį projektą. Pradžia buvo dar pavasarį, kai gimnazijos biblioteka gavo pasiūlymą prisijungti prie projekto įgyvendinimo.

2023 m. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka vykdė projektą „Šviečiantis kodas“ Pirmajame projekto etape buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakulteto lektorė Virginija Kalinauskaitė Šiaulių apskrities mokyklų dailės mokytojams skaitė paskaitą „Ekslibrisas: atsiradimas. Kūrėjai Lietuvoje, kūrimo technikos“, o bibliotekos Knygos grafikos centro edukatorė Lolita Putramentienė vedė praktinius mokymus. Vėliau kūrybinės dirbtuvės persikėlė į mokyklas. Mokiniai, susipažinę su ekslibriso ištakomis ir kolekcijomis, patys kūrė knygos ženklą. Konkursiniai ekslibriso darbai buvo skirti pasirinktoms Šiaulių krašto asmenybėms. Iš viso konkursui buvo pateikta apie 113 knygos ženklų, o mūsų gimnazistai į konkursą pristatė net 24 darbus.

Vertinimo komisijos nariai – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos dailės mokytoja metodininkė Janina Budrienė, Šiaulių „Santarvės“ gimnazijos dailės mokytoja Modesta Purienė, dailininkai grafikai prof. Vaidotas Janulis, Vaiva Kovieraitė-Trumpė ir Lolita Putramentienė – išrinko geriausius kiekvienos mokyklos darbus. Mūsų gimnazijos menininkė iš 2c Rugilė Danilevičiūtė pelnė laureatės diplomą. Mokytoja Jūratė Varanavičienė vadovavo visam būriui jaunų žmonių, kurie susidomėjo šia meno šaka ir paruošė darbus.

Iš komisijos atrinktų ekslibrisų parengta netradicinė kilnojamoji paroda (ekslibrisai įamžinti ant stilizuotų šviečiančių knygų) jau eksponuojama mokyklose, jaunimo pamėgtose vietose: kavinėse, jaunimo erdvėse, sporto klubuose, grožio salonuose. Kitais metais ši paroda aplankys ir mūsų mokyklą.

Regina Altukavičienė