Mokymai „Jaunimo lyderystė“ 2023

• Paskelbta: 2023-11-22

Lapkričio 15 dieną Akmenės rajono viešojoje bibliotekoje vyko ,,Jaunimo lyderystės“ mokymai, kuriuos vedė Marius Ulozas, lektorius, turintis daugiau nei 20 metų patirties organizuojant, vedant ir nuolat bendradarbiaujant su mokiniais jaunimo politikos srityje.

Mokymuose dalyvavo 36 moksleiviai atvykę iš viso Akmenės rajono: iš Kruopių pagrindinės mokyklos, Ramučių, Akmenės, Ventos ir Papilės Simono Daukanto gimnazijų. Iš mūsų mokyklos dalyvavo: Adriana Cheres, Juneta Beniušytė, Viltė Šimaitė, Benas Kaikaris, Ema Lakačiauskaitė, Arijus Rudys, Ugnė Laurinaitytė, Goda Stepulytė, Gabrielė Kontrimaitė,  Kotryna Rauckytė, Deimantė Ramanauskaitė. Per mokymus dalyviai daug diskutavo, dirbo grupėse, dalijosi įžvalgomis ir kūrybinėmis užduotimis. Pagrindinės temos buvo šios: jaunimo dalyvavimas, kodėl svarbu dalyvauti, kokių lyderių reikia, kaip ugdyti lyderius, kas sprendžia, kiek gali spręsti jaunimas, koks yra mokyklos tarybos vaidmuo, kokios yra skirtingos atstovaujamosios struktūros ir kt.

Viena esminių mokymų žinučių – jaunimas turėtų kalbėti apie tai, ko nori, kokius trūkumus mato ir nebijoti kreiptis į vienos ar kitos įstaigos vadovus. Ir tai jaunimas, kuris gali rodyti pavyzdį ir paskatinti daugiau žmonių savo aplinkoje dalyvauti įvairiose jaunimo veiklose. Per šiuos mokymus išmokome ir supratome jog labai svarbu yra išreikšti savo nuomonę ir mokėti ją pasakyti, ir nebijoti išsakyti kas blogai ir ką reikėtų pakeisti, nes mes esame ateinanti karta kuri taip pat atspindi šalies ir rajono ateitį.

Ema Lakačiauskaitė