Viešojo kalbėjimo dirbtuvės 2024

• Paskelbta: 2024-05-21

Gegužės 14-15 dienomis, grupė Ramučių gimnazijos mokinių, turėjo puikią galimybę dalyvauti mokymuose, kuriuos vedė Lukas Kulikauskas.  Šis renginys, tai viena iš jaunimo festivalio „akMENĖJAM“ veiklų, o projektą įgyvendina Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka.  „Viešo kalbėjimo dirbtuves“ su edukatoriumi, lektoriumi ir repo entuziastu Luku buvo nuostabi patirtis visiems, dalyvavusiems užsiėmimuose .

Ką mes sužinojome ir ko išmokome?

Dvi dienas trukusiuose mokymuose vaikai mokėsi kūrybiškai išreikšti save. Papasakoti istoriją, kuri įtrauktų klausytoją, valdyti laiką, suprasti, kad ta pati istorija gali būti papasakota skirtingai, kai tu ją pasakoji kelis kartus, suprasti kas pasakojime yra svarbu, ko reikia atsisakyti, sužinojome viešosios kalbos struktūrą ir tai ko reikia, kad klausytojas tave girdėtų. Mes daug dirbome ir daug klabėjome.

Ne paslaptis, kad  viešasis kalbėjimas kelia baimę. Tačiau per šiuos mokymus dalyviai suprato kodėl verta kalbėti ir kad tai gali būti visai žaisminga patirtis! Kalbėjimas yra menas,- per žodžius, vaizdus ir emocijas sužadinti klausytojo vaizduotę ir įdomiai perteikti norimą žinutę. Aptarėme, kaip pasakojimai gali paveikti mūsų supratimą apie pasaulį, pakeisti mūsų požiūrį ar net įkvėpti veikti. Visi užsiėmimai vyko, pasitelkiant mokinių asmenines patirtis ir kūrybiškumą, o tai padėjo kurti įdomias ir įtraukiančias istorijas.

Mokymų pabaigoje jaunimas džiaugėsi gautomis žiniomis, savo baimių įveikimu, emociniu mokymų lauku, skaniu maistu, o svarbiausia supratimu,  kad graži, rišli, vaizdinga kalba gali būti sėkmingos karjeros ir sėkmingo gyvenimo variklis.

Mokinių tarybos informacija