Medicinos diena gyvybės mokslų konferencijoje ,,The COINS 2024”

• Paskelbta: 2024-04-24

Balandžio 16-ta dieną pradėjome labai anksti, laukdami autobuso, kuris mus vežė į Vilnių. Pirmoji mūsų stotelė buvo Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas. Apsilankymo metu klausėmės Dr. Vytauto Šliužo paskaitos apie visuotinį naujagimių tikrinimą Lietuvoje. Paskaitoje buvo pasakojama apie vaikams atliekamus tyrimus ir genetines ligas.

Vėliau aplankėme VU Medicinos fakulteto muziejų ir buvome supažindinti su universiteto istorija.

Išvyka tęsėsi Gyvybės mokslų centre. Studentai surengė konferenciją apie studijas. Paklausėme paskaitą ,,Imunitete, gelbėk‘‘ . Sudalyvavome pirmosios pagalbos mokymuose. Tai buvo labai naudingi mokymai, kurie gali praversti kasdien. Buvo labai įdomu pabūti akademinėje aplinkoje ir nors trumpam pasijusti studentu. Labai džiaugiuosi gavusi tokią galimybę.

Goda Janušauskaitė, IC

Man labai patiko visos paskaitos, bet ypač patiko pirmoji. Nežinojau, kad naujagimiai yra tikrinami dėl genetinių ligų. Dėstytojas labai įdomiai pasakojo apie šį procesą.

Taip pat patiko ir muziejus, nors buvo šiurpoka. Nežinojau, kad Lietuvoje turime mumijų.

Vėliau vykusi diskusija su studentais man taip labai patiko. Jie mums paaiškino ir patarė, kaip planuoti laiką, kokias studijas pasirinkti ir pan. Galėjome užduoti ir klausimų, į kuriuos buvo atsakyta.

Patiko ir tai, kad po paskaitų buvo praktinė užduotis. Didžiausią stresą varanti užduotis tikriausiai buvo ta, kurioje reikėjo atgaivinti žmogų, bet džiaugiuosi, kad įgavau bent šiek tiek praktikos. :)

Gertrūda Jankauskaitė, IIC

Medicinos dienoje mokiniai turėjo progą sudalyvauti ekskursijoje, paskaitose apie mediciną, imunitetą ir pirmąją pagalbą, išbandyti praktines žinias ir gilintis į medicinos įdomybes. Apie studijas Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre ar Medicinos fakultete galėjo išgirsti iš pačių studentų lūpų. „The COINS 2024“ moksleivių programa yra puiki proga mokiniams susipažinti su mokslininkų ar medikų darbu ir pagalvoti, ar norėtų kurti savo ateitį šioje srityje.

Mokytoja Vaidilutė Šepkauskienė