Gimnazistai mokėsi „Sumanaus moksleivio akademijoje“ 2024

• Paskelbta: 2024-04-01

Kovo 22 dieną Ramučių gimnazistai lydimi mokytojos Indros Naumovienės trečią kartą dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) edukacinio projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ (SMA) renginiuose. Mokiniai lankė savo pasirinktas paskaitas, siekdami įgyti naujos, naudingos ir įdomios informacijos.

Gamtos mokslų grupei vaizdingai užsiėmimą pravedė dėstytoja doktorantė L. Bisikirskienė. Lektorė pasakojo apie jos vykdomą zylių tyrimą „Kas vyksta zylės inkile?“. Pristatė inkilų priežiūros ypatybes: tinkamą aukštį, valymą, kada ir kur kabinti, kokios rūšies paukščiai juose gyvena. Mokiniai kėlė daug klausimų, išklausė praktinių patarimų ir sužinojo įdomių faktų apie visiems gerai atpažįstamus paukščius zyles. Sužinojo, kad Lietuvoje yra devynios zylių rūšys.

Verslumo klasės mokiniai mokėsi pinigų valdymo gudrybių paskaitoje  „Finansinis raštingumas ir stabilumas bei svarbiausi pinigų valdymo principai“. Išgirdo patarimų, kaip nepasiduoti emocijoms pirkti, kaip neprisidaryti skolų, aptarė praktinių situacijų klaidas.

Ekologijos paskaitoje diskutavo apie vilkų populiaciją ir migraciją, apie medžių priežiūrą ir jų išsaugojimo svarbą. Taip pat išklausė įvairių tyrimų, susijusių su pelkių, grybų, virusų ekologiją, rezultatus, kurie signalizuoja klimato kaitos problemą.

Inžinerijos pamokoje buvo aptariamos technologijos, jų vaidmuo žemdirbystėje ir gyvulininkystėje. Prof. dr. Egidijus Šarauskis ir prof. dr. Rolandas Bleizgys paskaitoje „Moderni technika ir sumaniosios technologijos žemės ūkiui“ pristatė agrokultūrą palengvinančias inovatyvias priemones bei jų veikimą. Doc. dr. Antanas Juostas paskaitoje „Kosmoso technologijos žemės ūkio mašinų valdymui“ kalbėjo, kad progresas yra nesustabdomas reiškinys, kuris gali sujungti ir palengvinti daugelį sričių.

Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi... 2024“ mokiniai apžiūrėjo šimtus žemės ūkio technikos, kuri gaminama vis išmanesnė ir tvaresnė.

Odeta Kuodytė, IIIB klasės mokinė