Ramučiai šventė laisvę 2024

• Paskelbta: 2024-03-27

Lietuvos kalendoriuje surasime ne vieną mūsų tautos valstybingumą pažyminčią šventinę datą. Liepos 6-ąją minima LDK Mindaugo karūnavimo- Valstybės diena.  Vasario 16-oji- Valstybės atkūrimo diena. 1990 m. kovo 11 dieną mes išsilaisvinome iš sovietinės  okupacijos ir sugrįžome prie nepriklausomos  tautinės valstybės. Visos valstybinės šventės pasižymi renginių gausa. Neišimtis  ir mūsų gimnazijoje. Sausio 13-ąją ir Vasario 16-ąją  Ramučiai žygiavo po Naujosios Akmenės apylinkes. Žygių išvarginti, apsnigę ir suliję, bet laimingi dar ilgai bendravome  prie arbatos puodelio.

O kaip paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną- Kovo 11-ąją? Mokinių taryboje pasipylė idėjos. Jų daug ir visos įdomios. Vienos įgyvendinamos lengvai, kitoms reikėjo laiko pasiruošti, trečios linksmos, nes jaunimas norėjo švęsti, nes, pasak jų, laisvė tai šventė, tai gyvenimas. Buvo nutarta visiems susirinkti mokyklos aikštėje, nes orai, kad ir vėsūs, bet saulėti, o vitamino D mums po žiemos tikrai trūksta. Grupė mokinių ant aikštės plytelių išrašė didelius skaičius, kurie skelbė Nepriklausomybes atkūrimo datą. Tuos skaičius užpildė į aikštę susirinkę mokiniai ir mokytojai. Buvo puiki nuotaika. Gimnazijos mokinių tarybos prezidentė Deimantė Ramanauskaitė  ir istorijos mokytoja Alina Vaitkevičienė pasveikino visus su artėjančia švente ir paskelbė Lietuvos trispalvės kelio pradžią. Lietuvos vėliava buvo perduodama iš rankų į rankas.  Kiekvienas turėjo galimybę ją paliesti. Simbolinis vėliavos kelias- tai mūsų augimo ir brandos kelias. Trisdešimt ketvirtas nepriklausomos Lietuvos gimtadienis, užbaigus vėliavos kelionę, buvo švenčiamas šokių sūkuryje. Linksmai sutryptas Gransveras, polkos, rateliai, žaidimai. Prisimintas net Jurgelis meistrelis.  Muzikinį toną diktavo mokytojas Vidas Daugmaudis ir 2a klasės mokinys Jokūbas Rimkus, o šokių mokė mokytoja Rita Raubickienė. Smagiai paminėjome  visiems mums brangią valstybės atgimimo dieną.

Gimnazijos mokinių tarybos informacija