Antroji išvyka į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją 2024

• Paskelbta: 2024-02-13

Sausio 31 d. Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokiniai, kartu su Papilės ir Ventos Simono Daukanto gimnazijų mokiniais vyko antrąjį kartą į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją.

Kiekvienas moksleivis pagal pasirinktą mokslo kryptį ėjo į paskaitas pas savo dėstytojus.

Ekologijos klasės dėstytoja pirmoje paskaitos dalyje pasakojo apie vandens ekosistemos pokyčius, gėlą vandenį, giliausias ir aukščiausios pasaulio vietas. Antroje paskaitos dalyje - apie žuvų rūšis ir kokiame gylyje jos gyvena. Taip pat pasidalino savo pomėgiais, meškeriojimo įgūdžiais, parodė žuvų iškamšas, kaulus ir meškeres.

Verslumo klasėje mokiniai sužinojo apie finansinį raštingumą, biudžeto reguliavimą, kaip taupyti pinigus ir kaip juos leisti. Galiausiai įgytas žinias patikrino internetinėje apklausoje.

Inžinerijos klasės mokiniai dalyvavo keturiose paskaitose: „Medžiagų protas, kur jis?”, „Kiek decibelų yra per daug?”, „Šiluminė fizika pastatų statyboje” ir „Žalioji energetika“. Pirmojoje paskaitoje gimnazistai susipažino su medžiagų savybėmis ir kaip jos skirtingai reaguoja į aplinką. Atliko bandymą, kuris parodė, kad užgrūdinus spyruoklę, metalas tampa trapiu. Puikiai išdėstyta teorija, o bandymas įtvirtino žinias. Antroji paskaita mokiniams buvo įdomiausia, nors ir teorinė. Dėstytojas papasakojo apie triukšmo poveikį žmogui ir kaip tai susiję su jo darbu, pasakodamas pateikė daug gyvenimiškų pavyzdžių paprastais žodžiais, todėl paskaita įtraukė visus. Trečiojoje paskaitoje mokiniai pasikartojo fizikos žinias apie šilumą ir jos varžą, išsiaiškino, kodėl vienos medžiagos laidžios šilumai, o kitos ne. Paskutinėje paskaitoje buvo pristatyti atsinaujinantys elektros šaltiniai.

Gamtos mokslų klasės pirmoje paskaitos dalyje dėstytoja trumpai papasakojo apie biotechnologijas, kas tai yra ir kur naudojama. Mokiniai atliko praktikos darbą, kur sodino levandų lapus į želinės dirvos pakaitalą. Moksleiviai savo padarytus praktikos darbus galėjo išsivežti namo kaip suvenyrą. Antroje paskaitoje pasakojo apie sodybas, architektūrą ir jų planavimą. Mokiniai pamatė, kaip yra planuojamos visos sodybos, parkai ir virtualiai keliavo po Europos dabartinių laikų populiariausius parkus ir sodybas ir sužinojo, kaip jie buvo planuojami.  Paskutinėje paskaitoje mokėsi, kas yra dirva, kas sodinama dirvose, mokėsi, kaip nustatyti pH dirvose.

Mokiniai sužinojo ir išmoko naujų dalykų, patiko atliekamos užduotys. Laukiame trečios išvykos!

Odeta, IIIB klasės mokinė