Užgavėnės Ramučių gimnazijoje 2024

• Paskelbta: 2024-03-07

Užgavėnės yra tradicinė lietuvių šventė, kuri švenčiama septintąją savaitę prieš Velykas, antradienį. Šios šventės metu žmonės išreiškia džiaugsmą dėl artėjančių šiltų dienų ir pavasario atėjimo.

Užgavėnių dieną priimta daug valgyti, kad visi metai būtų sotūs ir turtingi.

Lietuvoje per šią šventę yra priimta įvairiais žaidimais, dainomis ir šūkiais stengtis išvyti „Žiemą iš kiemo“ bei deginti jos simbolį Morę.

Trečių ir ketvirtų gimnazijos klasių mokinių grupė ta intencija ruošė pirmokams staigmeną.

Buvo smagu išmokti naujų dainų kartu su muzikos mokytoja Ilona Nagliene, bei linksminti mūsų gimnazijos pirmokus. Užgavėnių diena gimnazijoje tapo kitokia nei kasdieninė. Prabėgo smagiai ir greitai. Persirengėlių grupelė, pasidabinusi pačių gamintomis kaukėmis, aplankė pirmokus pamokose, artimiau supažindino juos su Užgavėnių tradicijomis, visi kartu, padedami mokytojo Vido Daugmaudžio ir jo kompaniono, Jokūbo Rimkaus, padainavo, pavaišino pirmokus blynais, žagarėliais, blynų tortais, kurios pagamino abiturientės su technologijų mokytoja Tamara Chlystova.

Pirmų klasių mokinių nuomonė: „Linksmi žmonės, įsijautę į savo veiklą; skanūs blynai, tortai, gera linksma muzika, jauki atmosfera; patiko klausimai, žmonės, kurie įdomiai apsirengę, mus linksmino “.

,,Tikrai sukūrė puikią nuotaiką. Mokiniai ir dainavo, ir atsakinėjo į klausimus. Išėjus Užgavėnių svečiams, ilgai juokavom, valgėm, sakė, skanius blynus. Ačiū“ – rašė lietuvių kalbos mokytoja D. Jokubauskienė

IVB klasės mokinės Simona Sakalauskaitė ir Lijana Viršutytė.