II-IV klasių mokinių išvyka į Klaipėdą 2024

• Paskelbta: 2024-02-21

Vasario 9 d. apsilankėme SMK Aukštojoje mokykloje kultūros paso edukacijoje „Kultūra – tai raktas į kūrybišką gyvenimą“ su žinomu renginių ir TV laidų vedėju R. Žiogu. R. Žiogo vaikystė prabėgo Naujojoje Akmenėje. Vaikystėje patirti išgyvenimai (kiemo kova už būvį, butelių rinkimas, alkoholio vartojimas artimoje aplinkoje) jį užgrūdino visam gyvenimui. Tik pasirinkęs tinkamas popamokines veiklas, išugdžiusias jame atsakomybės jausmą ne tik už save, bet ir už kitus, jis suvokė, kad atsakingumas, atkaklumas, pareigingumas ir šiek tiek talento padės jam įgyvendinti tikslus ir svajones. Kalbėdamas jis siekė motyvuoti jaunimą susikurti savo tikslus ir, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties ir aplinkos, jų siekti. Mokiniai vienareikšmiškai nutarė, kad tai buvo geriausia kultūros paso edukacija. Visi pritarė, kad R. Žiogo klausytis buvo be galo įdomu, o jo gyvenimo istorijos privertė daugelį ne tik juoktis, bet ir susimąstyti. Jis kalbėjo labai motyvuojančiai, naudojo jaunimo vartojamus terminus, kurie mokinius dar labiau įtraukė į paskaitą, iš kurios išėjome motyvuoti nebijoti keistis, drąsiai siekti užsibrėžtų tikslų, nebijoti bandyti ir suklysti ar pralaimėti, nebijoti ateities iššūkių.

Po edukacijos apsilankėme studijų mugėje „Studijų regata 2024“. Tai jau devintus metus organizuojama studijų mugė Klaipėdoje. Buvo puiki proga susipažinti su studijų galimybėmis Klaipėdoje (ir ne tik), pakalbinti aukštųjų bei profesinių mokyklų atstovus ir nieko nelaukiant pradėti dėlioti ateities planus. Renginį vainikavo Remis Retro koncertas.

Indra Tijūnaitienė