Kaip atpažinti vaiką vartojantį narkotines medžiagas

• Paskelbta: 2022-12-02
  • Kategorija: Aktualijos

Kad Jūsų vaikas vartoja narkotines medžiagas, galima įtarti, jei dažna ir staigi nuotaikų kaita; vaikas tampa uždaras, prislėgtas, pavargęs; tampa priešiškas, nebendrauja ir dažnai nesilaiko šeimos taisyklių, ryšiai su šeima silpnėja; atsiranda naujų ir įtartinų, dažnai vyresnių draugų; negali susikaupti, pablogėja atmintis; blogiau mokosi, tampa abejingas mokyklai, darbui; pradeda praleidinėti pamokas; tampa abejingas pomėgiams, nebesidomi veikla, kurią mėgo iki šiol; pasikeičia miegas: naktį kamuoja nemiga, dieną vaikas mieguistas; prarandamas apetitas; nepasako, kur eina, ką veikia, slepia savo buvimo vietą; atsiranda neįprastų kvapų, dėmių ar žymių ant kūno, drabužių; randate įtartinų miltelių, kapsulių, tablečių; paraudonavusios vaiko akys, išsiplėtę ar sumažėję vyzdžiai, slogos reiškiniai, veido paraudimas ar pabalimas; švaisto pinigus, skolinasi, iš namų dingsta pinigai ar daiktai; vaikas dažniau meluoja; kyla neįprasta susierzinimas ir agresija. Narkotinių medžiagų vartojimo poveikis Visos narkotinės medžiagos keičia ar įtakoja svarbias psichines funkcijas: susijaudinimą, jautrumą skausmui, reakcijų stiprumą, atminties trumpalaikiškumą ir suvokimą. Intoksikacija sukeliama, jei smegenis pasiekia pakankamai didelė narkotinės medžiagos koncentracija. Poveikį lemia narkotinės medžiagos sudėtis, suvartota dozė, vartojimo būdas, narkomano asmenybė, nusiteikimas, vartojimo aplinka ir kiti veiksniai. Pagal pagrindinį intoksikacijos poveikį, narkotinės medžiagos skirstomos į: psichiką stimuliuojančias – kokainas, amfetaminas, nikotinas, kofeinas, efedroninai preparatai; psichiką slopinančias – opiatai, alkoholis, raminamieji, migdomieji preparatai (vaistai); haliucinogenus – kanapės, ecstasy, LSD, lakios medžiagos.

Kur kreiptis pagalbos: spausti čia

Arūnas Akulavičius

Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams