Metų mokytojo premija – darbo ir patirties įvertinimas

• Paskelbta: 2020-10-06
  • Kategorija: Didžiuojamės

Minint Tarptautinę mokytojų dieną, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius spalio 6 dieną Vilniuje, Valdovų rūmuose, apdovanojo Metų mokytojus. Kaip skelbia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, šiemet premijos įteiktos 6 Metų mokytojams.

,,Labai didžiuojuosi mūsų mokytojais, kurie puikiai susitvarko dabartinėje sudėtingoje situacijoje. Jie yra pavyzdys Europos ir pasaulio mokytojams. Bet kuris dalykas, ar tai būtų muzika, kūno kultūra, matematika, ugdo visapusišką asmenybę, kai tik užmezgamas mokytojo ir mokinio ryšys. O mokytojas laimingiausias tada, kai mato laimingus mokinius, atradusius savo gyvenimo kelią ir sėkmę“, – renginyje kalbėjo ministras A. Monkevičius.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad tarp šešių mokytojų, nominuotų metų mokytojais, Ramučių gimnazijos chemijos mokytoja metodininkė Vaidilutė Šepkauskienė.

Mokytoja sugeba sudominti mokinius nelengvu chemijos mokslu įtraukdama juos į įdomias ir kūrybingas iniciatyvas, itin skatindama mokytis per praktinius tyrinėjimus. Jos pamokos vyksta ir Karpėnų klinčių karjere, ir Akmenės nuotekų valymo įrenginių teritorijoje, ir Kauno technologijos universitete, ir „Akmenės cemente“. Ji yra išugdžiusi nemažai prizininkų, nacionalinių ir tarptautinių olimpiadų laimėtojų, gimnazijoje rengusi ir eksperimentų mugę, ir chemijos popietę, ir Tyrėjų savaitę, kitus chemiją populiarinančius renginius. Mokytoja yra parengusi užduočių aprašų, kuriais gali naudotis chemijos mokytojai, vedusi seminarų, ji taip pat yra chemijos valstybinio egzamino vertintoja.

Jos suburta mokinių komanda dalyvauja įvairiuose respublikiniuose chemijos konkursuose: dr. Bronislovo Lubio chemijos konkursas 9-10 klasių mokiniams, KTU respublikinis virtualus Akademiko Jono Janickio chemijos konkursas.

Jos mokiniai kasmet puikių rezultatų pasiekia Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape, nacionaliniame STEAM mokslų konkurse ,,Mūsų eksperimentas“.

Mokytojos ruoštas mokinys dalyvavo tarptautinėje mokinių ir mokytojų mokslinėje-praktinėje konferencijoje, Kinijos mokslo ir technologijų inovacijų konkurse paaugliams CASTIC. Šiame konkurse dalyvavusio mokinio darbas įvertintas trečiąja vieta.

Nuotraukų autorius: