EUROSCOLA konkursas

• Paskelbta: 2018-11-14

Lapkričio 14 d. Ramučių gimnazijos komanda, kurią sudarė dešimt  2- 4 klasių mokinių, dalyvavo Euroscola konkurso finale Šiauliuose. Drauge su mumis varžėsi  gimnazistai  iš Kelmės Jono Graičiūno,  Pakruojo „Atžalyno“, Panevėžio Juozo Balčikonio, Joniškio rajono Žagarės ir  Akmenės rajono Ventos gimnazijų.

Kiekviena komanda  parengė vienos minutės trukmės  prisistatymą, kurį  vertino kitos komandos. Ramučių gimnazijos prisistatymas buvo įvertintas geriausiai.

Antra konkurso užduotis- protmūšis, kurį sudarė trys turai: apie Europos Sąjungą bendrai, apie Europos Parlamento darbą ir galias bei turas apie ES aktualijas/vėliausias naujienas. Jo metu buvo vertinamos  žinios apie ES istoriją, institucijas ir jų vaidmenį, Europos Parlamentą, organizacijos struktūrą, sprendimus, teisėkūrą, svarbiausius vėliausius įvykius ir naujienas.

Trečią užduotį „Ką žinai apie Europos Sąjungos valstybes?“  komandos atliko raštu. Jos metu reikėjo atsakyti į 50 klausimų apie ES valstybes, jų istoriją, tradicijas, geografiją, literatūrą ir t.t.

Geriausiai  į  klausimus atsakinėjo Kelmės Jono Graičiūno gimnazijos mokiniai. Šiais metais jie buvo pirmi ir drauge su antrą vietą užėmusia Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos komanda  iškovojo teisę 2019 m. kovo  mėnesį vykti Strasbūrą. Ramučių gimnazijos komanda liko trečia. Iki kelionės į Strasbūrą trūko labai nedaug.

Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais, asmeninėmis dovanėlėmis. Konkurso metu  daug sužinojome apie Europos Sąjungos  institucijų veiklą, istoriją. Įgijome daug žinių bei patirties ir sieksime pergalės kitais metais.

Alina Vaitkevičienė