Mokinių savivaldos forumas „Būti ar nebūti?“ įvyko

• Paskelbta: 2019-03-29

Kovo 28 d. Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijoje vyko mokinių savivaldos forumas ,,Būti ar nebūti?". Renginio tikslas buvo išsiaiškinti, kaip reiktų į aktyvią veiklą įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių. Renginyje dalyvavo Ramučių gimnazijos Mokinių tarybos, Kruopių ir Naujosios Akmenės Saulėtekio progimnazijos savivaldos mokiniai bei jų draugai, kurie ne taip dažnai dalyvauja įvairiose veiklose.

Renginio pradžioje vyko susipažinimo žaidimai „Ledlaužis“, juos vedė Gvidas Šulskis. Pranešimą skaitė gimnazijos prezidentė Emilija Gudaitė. Jos pranešime buvo pristatyta Ramučių gimnazijos mokinių apklausa apie įsitraukimą į veiklas, iškelta problema ir vėliau nagrinėta darbo grupėse, jas moderavo Rugilė Urbutytė. Darbo grupėse metu buvo siūlomos idėjos, teikiami pasiūlymai.

Taip pat sulaukėme ir svečių. Savo sėkmės istorijas pasakojo Advokatų kontoros Eversheds Saladžius advokatas, buvęs Ramučių gimnazijos mokinys Manvydas Borusas bei LR seimo narė Aušrinė Armonaitė. Manvydas ne tik vedė paskaitą, norėdamas motyvuoti ir paskatinti jaunimą būti aktyviais, bet ir surengė teismo simuliaciją. Seimo narė vedė pilietiškumo paskaitą, kurioje ji pateikė daug pavyzdžių, kodėl verta įsitraukti į visuomeninę veiklą ir nebūti abejingais.

Renginys pavyko. Mokiniai buvo motyvuoti, įgavę naujų idėjų, kurios, tikimės,  padės paskatinti jaunimą veikloms. Tuo pačiu, Ramučių gimnazijos Mokinių taryba pagilino ir įgijo labai daug naujų kompetencijų – komunikavimo, kryptingo tikslo siekimo, iššūkio priėmimo, aktyvaus ir kūrybingo veikimo. Forumą rėmė Akmenės rajono savivaldybės jaunimo iniciatyvų ir laisvalaikio užimtumo plėtojimo projektų programa.

Nuotraukų autorius:
djk-foto