I – II klasių mokinių išvyka į „Aukštųjų mokyklų mugę 2023“ Kaune

• Paskelbta: 2023-01-25

Sausio 19 d. I–II klasių mokiniai, lydimi savo klasių vadovių Indros Tijūnaitienės, Tamaros Chlystovos ir Raimondos Lukoševičienės, dalyvavo Kauno „Žalgirio“ arenoje jau dvidešimtojoje aukštųjų mokyklų mugėje, nes studijų pasirinkimas kiekvienam jaunam žmogui yra labai atsakingas ir  sudėtingas procesas, todėl būtina bendrauti su tais, kurie gali padėti, patarti planuojant karjerą. Aukštųjų mokyklų, profesinio mokymo įstaigų atstovai, švietimo ekspertai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovai buvo pasirengę palengvinti moksleiviams sprendimą, suteikdami vertingų patarimų, kaip surasti savo kelią, taip pat visą reikalingą informaciją apie priėmimo tvarką, stojimų eigą, pasirengimą studijoms.

Tinkamai pasirinkti mokomieji dalykai, būreliai, hobiai ir laisvalaikio užsiėmimai gali jaunuolius sparčiau priartinti prie tikslo. Kaip sudarant individualaus ugdymo planą tinkamai pasirinkti mokomuosius dalykus, dalykų modulius – šis klausimas visada yra labai aktualus II gimnazijos klasių mokiniams.

Arenos amfiteatre mokiniai buvo kviečiami pasiklausyti universitetų, kolegijų, profesinių mokyklų skaitomų motyvacinių pranešimų ir karjeros sėkmės istorijų. Savo pranešimuose, dėstytojai ir studentai pasakojo apie karjerą, studijų kryptis, studijų pasirinkimo reikšmę ateities karjerai, papildomas galimybes ir progas, kurias sukuria studijos ir profesinis mokymas.

Prieš mugę aplankėme Kauno IX forto muziejų. Mokiniai dalyvavo edukacijose “Išgyventi tremtyje” ir “Tarpukario šifras. Kalėjimo paslaptis“.

Indra Tijūnaitienė