Tėvų savaitė – 2024

• Paskelbta: 2024-05-31

Vaikas – ugdymo įstaigą ir šeimą jungiantis objektas. Suvokdami, kad kokybiškas, veiksmingas bendravimas ir bendradarbiavimas sukuria abipusį pasitikėjimą, įtakoja ugdymą, įvairiomis formomis siekiame bendravimo ir bendradarbiavimo kultūros.

Viena iš formų – TĖVŲ SAVAITĖS gimnazijoje, kurių metu tėvai kviečiami ne tik problemų aptarimui ir sprendimui, bet ir raginami 45 minutėms tapti profesinio informavimo mokytojais, išbandyti save įvairiose gimnazijos organizuojamose veiklose. Mūsų, pedagogų, tikslas – kad tėvai suvoktų, jog įstaigoje jie visada laukiami, kad jų nuomonė yra svarbi, kad pageidautina jog jie būtų aktyvūs bendruomenės nariais, siekiant kokybiškesnio vaiko ugdymo(si), kad jie gali pasidalyti savo patirtimi, dalyvauti bendrų sprendimų priėmime.

Balandžio 22–26 dienomis buvo organizuota tradicine tapusi TĖVŲ SAVAITĖ. Jau pavadinimas išduoda, kad tą savaitę didžiausias dėmesys – mokinių tėvams. Šių metų renginys išsiskyrė tėvelių aktyvumu: daugiau klasių nei kitais metais išvyko į tėvų darbovietes artimiau ir išsamiau susipažinti su ten dirbančių tėvelių profesijomis, į finalinį vakarą gimnazijoje rinkosi ne tik komandose dalyvaujantys tėveliai, bet jų buvo ir tarp žiūrovų.

Per tą savaitę į gimnaziją vesti profesinio informavimo pamokos buvo atvykę tėveliai, dirbantys VMG Wood Invest, UAB ,,Vakarų medienos grupės" įmonėje. Jie pamokas vedė IC ir IIA klasių mokinių grupėms. IVA ir IIB klasių mokinių grupės lankėsi ir gamykloje. IIC klasės mokiniai buvo pakviesti apsilankyti Akmenės priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, ID klasės mokiniai buvo kviečiami į tris tėvelių darbovietes: grožio saloną, Mažeikių metalo konstrukcijų gamyklą ir įmonę UAB „Naujosios Akmenės komunalininkas“, IB klasė lankėsi Akmenės rajono savivaldybėje, IA klasė – AB ,,Kalcitas’’.

Neatsisakyta ir tradicinio vakaro su klasių tėvelių komandomis. Nelengva klasių vadovams surinkti komandas, bet šiemet jų buvo net devynios. Džiaugiamės, kad mokiniai turėjo iš ko mokytis – azartas valdė visose užduotyse. Tėveliai kūrybingai sukosi iš neįprastų nekasdienių situacijų – netgi iš lūpų suprasti kas yra sakoma. Ne mažiau išradingi ir kūrybingi buvo klasių vadovai, nustebinę komandoje dalyvavusius tėvelius savo prizais. Pasibaigus vakarui buvo tėvelių, kurie rezervavosi vietas komandose kitų metų renginiui.

Esame dėkingi tėveliams, kad kasmet atsiliepiančių į gimnazijos kvietimą vis padidėja ir džiaugiamės randančiais laiko dalyvauti gimnazijos veikloje.

Visi gimnazijoje esate laukiami ne tik per atvirų durų savaitę, bet ir bet kuriuo kitu metu.