Mokinių išvyka į Kauną

• Paskelbta: 2019-01-18
  • Kategorija: Aktualijos

Esu labai dėkinga abiturientams už idėją vykti į „Aukštųjų mokyklų mugę“ „Žalgirio“ arenoje! Tai jau 18-oji mokslo mugė, kurioje susitinka aukštojo mokslo atstovai, buriasi esami ir būsimieji studentai. Į šią mugę su gimnazistais vykau pirmą kartą. Mugė vyko 2019 m. sausio 17 dieną. Renginyje aukštesniųjų klasių moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi aukštuoju mokslu, turėjo galimybę susipažinti su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka. Lietuvoje vykstant valstybinių universitetų tinklo optimizavimo procesui, šiandieninis abituriento pasirinkimas privalo būti atsakingas ir apgalvotas. Mokytojams, klasių vadovams, gimnazijos administracijai tenka sunki ir atsakinga užduotis padėti jaunam žmogui pasirinkti karjeros kelią. Peržengti stojimo į aukštąsias mokyklas kartelę kasmet darosi vis sunkiau, rinktis būsimą profesiją abiturientai privalo itin atsakingai ir tikslingai. Aukštųjų mokyklų atstovai patarė ir konsultavo, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti, kaip pasirengti studijoms. „Aukštųjų mokyklų mugės“ organizatoriaus (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO)) užduotis -ne tik padėti išsirinkti studijų programą, bet ir papildomai pateikti informacijos apie planuojamą studijų kokybės gerinimą, teigiamus šiandienos ir rytdienos pokyčius, studijų atitiktį valstybės, visuomenės ir darbo rinkos poreikiams. Arenos amfiteatre vyko dalyvių prisistatymai, paskaitos ir diskusijos su išskirtinėmis motyvuojančiomis asmenybėmis apie jų patirtį profesijos pasirinkime. Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti paskaitose: Pažink save ir tapk lyderiu!“, „1000 ir 1 inovacijų naktis“, „Gyvūno ir žmogaus sąveika. Šunų, asistuojančių terapijai, pasirodymas“, „80 proc. sėkmės lemia emocinis intelektas  – mitas ar tiesa?“, „Investuok į save, tapk karininku!“, „Ar verta būti inžinieriumi?“ ir t.t. Turiningai praleidę laiką mugėje, nuvykome į prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ papietauti ir pasigrožėti atnaujintu akvariumu. Tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Pabaltijo šalyse! Lietuvos rekordų knygoje šis akvariumas pripažintas aukščiausiu akvariumu Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką.

Ačiū kartu vykusioms IV-ų klasių vadovėms Daliai Jokubauskienei ir Sigitai Dacytei!