Idėjoms virusai nebaisūs

• Paskelbta: 2020-12-15
  • Kategorija: Didžiuojamės

Metų pabaiga – geriausias metas kloti pamatus naujiems darbams, tad, kaip ir kasmet, jaunieji tyrėjai buvo pakviesti į Idėjų mugę pasitikrinti, ar jų planuojami tiriamieji darbai aktualus. Šiemet mugei pristatyti 27 projektai. Mokinių tyrimai įvairūs – nuo natūralių, augalinių medžiagų tyrimų iki kovos su covid-19 priemonių paieškos.

Jaunieji tyrėjai norėtų sukurti efektyvesnę apsaugą užtikrinančias medicinines kaukes, blogą burnos kvapą naikinančią natūralią kramtomąją gumą, o gyvūnų pašarui panaudoti perdirbtas maisto atliekas. Mokiniai taip pat ieškojo natūralių dezinfekcinių priemonių, tyrinėjo dirvožemį, mokyklos patalpų oro kokybę, ieškojo būdų paspartinti augalų augimą ar net padidinti motociklo variklio galingumą.

Nors tai – jau tradiciniu tapęs renginys, situacija šalyje lėmė pasikeitusį jo formatą – Idėjų mugė persikėlė į virtualią erdvę ir tapo bendru ir atviru mokinių tiriamųjų darbų aptarimu.

Šio renginio tikslas – suburti mokinius, besidominčius tiriamuoju darbu, leisti jiems pasitikrinti, ar jų tiriamųjų darbų idėjos aktualios, o svarbiausia – padėti geriau pasirengti Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniam etapui.

Įvertinusi Idėjų mugei pateiktus darbus, ekspertų komisija nutarė apdovanoti aštuonių idėjų autorius tarp kurių įvardintas ir Ramučių gimnazijos mokinės Gabrielės Strodomskytės darbas. Gabrielės darbas „Dažinė ciberžolė (Curcuma longa L.) – natūrali sėjamųjų salotų apsauga nuo UV-B“ apdovanotas už idėją ir įdėtą darbą. Džiaugiamės, didžiuojamės pasiekimais ir dėkojame Gabrielės chemijos mokytojai Vaidilutei Šepkauskienei, vadovavusiai, patarusiai mokinei atliekant darbą.