Septyni metai draugystės

• Paskelbta: 2019-11-29

Lapkričio 29 dieną Ramučių gimnazijoje lankėsi  svečiai iš  Latvijos Respublikos Aucės vidurinės mokyklos: rusų kalbos mokytoja Rimma Roze ir 10 mokinių. Gimnazijos direktorė H. Daugmaudienė pademonstravo svečiams, kokie vyksta gimnazijos tradiciniai renginiai, pristatė „Atjautos klubo“ ir įvairių būrelių veiklą.

Po darbo prie arbatos puodelio svečiai susirinko technologijų kabinete. Mokytojos Rita Raubickienė ir Tamara Chlystova vaišino svečius pyragais. Prie arbatos puodelio malonu buvo pabendrauti ir pasidalinti gaminių receptais.

Vėliau mokytoja T. Chlystova ir gimnazijos bibliotekos vedėja Regina Altukavičienė su trečių klasių mokiniais pakvietė svečius į tarptautinę rusų kalbos pamoką - viktoriną „Lietuvos ir Latvijos įžymybės“. Pamokoje dalyvavo mūsų gimnazijos pavaduotoja Virginija Račkauskienė ir kūno kultūros mokytoja R. Raubickienė. Trečių klasių mokiniai pasiskirstė į keturias komandas. Viktorinos klausimus paruošė ketvirtų klasių mokiniai. Mokinė Karolina Žilinskaitė pristatė klausimus, į kuriuos atsakinėjo visi pamokos dalyviai. Pamokos pabaigoje kiekvienos komandos mokiniai turėjo per 5 minutes  paruošti po vieną klausima ir pateikti kitai komandai. Vėliau mokiniai įvertino pamoką. „Bendra pamoka su mokiniais iš Aucės buvo labai įdomi, nes jau ruošiantis ir joje dalyvaudami sužinojome daug faktų apie Latvijos ir Lietuvos įžymybes“,- kalbėjo Diana Jurgaitytė. „Manau, kad svečiams patiko. Jie aktyviai atsakinėjo, įdėmiai klausėsi. Patys taip pat daug sužinojome, lavinome kalbėjimo įgūdžius“, - prisimena Evelina Simutytė. .  Mokinė Karolina Žilinskaitė prisimena: „Buvo sukurta jauki atmosfera. Labai smagu ruošti informaciją ir dalintis su svečiais iš Aucės“.

Svečiai buvo pakviesti į mokytojos Ritos Raubickienės fizinio ugdymo  pamoką. Kartu su 2c klasės mokiniais mokėsi šokti,  žaisti įvairius pažinimo žaidimus.  Susitikimo pabaigoje mokiniai suvaidino trumpą pasaką.

Diena praėjo labai greitai ir visi, nors ir nenoriai, tačiau geros nuotaikos iškeliavo namo. Visi mokiniai patobulino rusų kalbos įgūdžius, susirado naujų draugų. Aucės vidurinės mokyklos mokiniai ir jų rusų kalbos mokytoja Rimma Roze nuoširdžiai dėkoja visiems mokiniams ir mokytojams už šiltą, prasmingą bendradarbiavimą.

Nuotraukų autorius:
Fotobūrelis