Vasariška išvyka į Žemaitiją 2024

• Paskelbta: 2024-06-18

Birželio 10 dieną Ramučių gimnazijos mišri 1a, 1d, 2a ir 3b klasių mokinių grupė su klasių vadovėmis I. Naumoviene ir L. Daupariene vyko į turiningą pažintinę - pramoginę kelionę į Telšius, į Plokščių kaime esantį Šaltojo karo muziejų ir Platelius. Pažintį su Telšių miestu pradėjo nuo Švč. Mergelės Marijos Ėjimo į dangų bažnyčios, kuri pastatyta ant vienos iš septynių kalvų, pavadintos Vilniaus kalva. Jaukioje bažnyčios erdvėje klausėsi istorijos, gidė pademonstravo šiuolaikinių technologijų pritaikymą tikintiesiems ir svečiams. Bažnyčios kiemelyje atsivėrus miesto panoramai klausėsi Masčio ežero legendos. O stabtelėjus prie vienos iš mokyklų mokiniams įdomu buvo išgirsti, kad dabartinėje Telšių miesto Žemaitės gimnazijoje mokėsi daug žymių Lietuvos asmenybių: filantropė, buvusi pirmoji ponia A. Adamkienė, broliai tautosakos tyrinėtojai Donatas ir Leonardas Saukos, istorikas A. Bumblauskas, poetas V. Mačernis ir kiti. Gimnazijos 100 -čio proga sodelyje 2018 m. atidengtas poetui skirtas paminklas – lieknas jaunuolis - priminė Don Kichotą, apie kurį 2a klasės mokiniai neseniai mokėsi V. Mačernio sonetus „DON QUIJOTE“ ir „ZANCHO PANZA“. Vėliau keliaudami per miesto centrą link katedros mokiniai išgirdo daug įdomių istorinių faktų apie Telšiuose gyvenusią  žydų bendruomenę, kuri darė didelę įtaką ekonominei ir kultūrinei miesto raidai. Šv. Antano Paduviečio katedroje mokiniai apžiūrėjo skulptūras, vyskupų kriptas, 400 metų senumo šv. Antano paveikslą, kuris laikomas stebuklingu, pildančiu žmonių norus. Smalsiai apžiūrėjo katedros požemį ir klausėsi istorijų. Išeidami iš katedros tyrinėjo jubiliejines Žemaitijos krikšto 600-osioms metinėms paminėti skirtas duris, jose pavaizduotus epizodus nuo žemaičių pagoniškosios istorijos iki Telšių vyskupijos istorijos. Telšiai mokiniams, ypač šio miesto nepažinusiems, jame nebuvusiems, paliko įspūdį ir pradėjo planuoti kitą išvyką čia.

O ekskursija Plokščių kaime esančiame Šaltojo karo muziejuje – karo bazėje – patiko ir nė karto ten nebuvusiems, ir kažkada jau apsilankiusiems. Mokiniai išgirdo, koks šios karo bazės įkūrimo tikslas ir statymo aplinkybės, aptarė eksponatus, domėjosi  Antrojo pasaulinio karo istorija, Šaltojo karo istorija. Pasakojimai  apie bazės veiklos laikotarpį ir jos paskirtį, karių darbo ir gyvenimo sąlygas, pavojų mokiniai lygino ir vertino siedami su šių dienų kontekstu. Informaciją priėmė žymiai jautriau, kėlė daug klausimų, diskutavo su gide. Draugystės išbandymu tapo iškyla prie Platelių ežero. Skirtingo amžiaus jaunuoliai ,,sutilpo“ prie ežero įkurtoje stovyklavietėje: būreliais rinko šakų ir degino laužus, gaminosi pietus, maudėsi ir plaukiojo vandens dviračiais, ramesni smaguriavo kavinaitėje, vaikštinėjo apžiūrinėdami jachtas, lesino antis, šnekučiavosi, deginosi, skaitė knygą. Mokiniai prisigalvoję pramogų kėlė vasarišką šurmulį – džiaugėsi laisve gamtoje.

Ekskursija buvo įdomi, linksma ir trumpam atitraukė nuo mokslų, priartino vasarą.

2a kl. vadovė I. Naumovienė