Mobilumas Prancūzijoje

Erasmus+ projekto „Jaunieji Europos mokyklų verslininkai“ komanda iš Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos numatytų veiklų vykdyti 2019-taisiais vyko net į dvi Europos šalis: Prancūziją ir Lenkiją. Prancūzijoje dalyvavo 3 mokiniai ir 2 mokytojai.

Vasario 2-9 dienomis projekto dalyvių susitikimas vyko Paryžiaus priemiestyje, Taverny. Įdomu tai, kad Paryžiuje projekto veiklos vienu metu buvo suplanuotos net dviem Erasmus+ projektų grupėms ir susitiko net 8-nios komandos iš 7-ių šalių!

Vasario 2-tą dieną, kaip įprasta, veiklas Taverny projekto dalyviai pradėjo susipažinimo žaidimais taip užmegzdami šiltesnius santykius, skatinančius aktyvesnį bendradarbiavimą.

Oficialaus Erasmus+ susitikimo atidarymo metu dalyvavo ir pasisakė Taverny bendruomenės vadovė-merė Florence Portelli, licėjaus direktorius, prisistatė komandos (abiejų Erasmus+ projektų).

Susitikimą vainikavo verslo idėjų oficialus pristatymas: į svečius pakviestų verslo atstovų žiuri ir svečių komandos dalyvavo renkant geriausią verslo idėją. Prieš pristatymus komandas konsultavo tam paruošti verslo vadybos specialistai.

Saldus buvo pergalės jausmas, kai Lietuvos mokinių pristatyta idėja buvo išrinkta geriausia! Turbūt net keli kriterijai lėmė, kad mūsų verslo idėja buvo išrinkta ir įvardinta geriausia: tai visos komandos darbas Lietuvoje kuriant įvairiapusį produktą, jo patrauklų pristatymą, reklamos būdus, paskirtį ir, neabejotinai, pristačiusių mokinių pasiruošimas, viešojo kalbėjimo privalumai, pasitikėjimas ir charizma! Nepaisant techninių nesklandumų pristatymas vyko žaismingai, pasitikint ir atvirai bendraujant su auditorija.

Oficialiam susitikimui su vietos savivaldos vadove, Taverny miesto mere, projekto dalyviai tradiciškai atvyko vasario 5 dieną. Merė atsakė į klausimus, susijusius su ekonomika regione, verslumo srityje, atsakė į projekto dalyvių klausimus.

Projekto veiklos tradiciškai įtraukia verslo objektų lankymą su iš anksto numatytais tikslais išsiaiškinti konkretaus verslo ypatumus šalies, regiono ir vietos mastu, pristatant vykdomo verslo privalumus ir trūkumus, pateikiant patarimus jaunimui. Vasario 5-tą dieną Prancūzų organizatoriai svečius palepino pažintimi su neįprastu verslu: didžiulio prekybos centro Les Portes De Taverny administravimu. Akivaizdu, kad ne taip jau paprastai sustyguoti tarnybas taip, kad aprūpintų didžiulį pastatą asmenų, parduotuvių, prekių saugumu, priešgaisrine sauga, įvairių aptarnavimo tarnybų paslaugomis ir t.t.

Nepaprastai įdomu buvo stebėti darbo užkulisius, apklausti administracijos vadovą, apsaugos darbuotojus ir kitus personalo narius. Visos komandos darnus darbas užtikrina sėkmingą ir saugų prekybos centro parduotuvių darbą tuo pritraukdami patenkintus klientus.

Vasario 6-tą dieną projekto dalyviai vyko į išskirtinę kelionę - į Paryžiaus miestą, kur jų laukė nepakartojama lobių medžioklė buvusiuose Prancūzijos karalių rūmuose Paryžiaus centre, o dabar vienuose žymiausių pasaulio muziejų - Luvre, pasivaikščiojimas Tiulri soduose.

Vasario 7-tąją aplankyto Renesanso muziejaus, įsikūrusio Château d'Écouen, Prancūzijoje, apie 20 km nuo Paryžiaus, pilyje, atmosfera mestelėjo visus praeitin nemažą laiko tarpą. Projekto dalyviai po vieną ar grupelėmis traukė į save istorijos fragmentus, meno kūrinių nebylias mintis, gėrėjosi saulėkaitoje atsivėrusia pilies panorama.

Tikra iššūkių popietė laukė svečių ir vietinių vasario 8-tąją! Antras pagal užimtumą Europoje Šarlio de Golio oro uostas atvėrė duris projekto dalyviams pristatydamas žmogiškųjų išteklių formavimą ir paskirstymą kuriant oro uosto veiklos sistemą.

Pažintis su oro uostu prasidėjo nuo viešbučių (IBIS) tinklo pristatymo, patalpų apibūdinimo, darbo savitumo, darbuotojų atrankos kriterijų ir pan. Po to svečiai buvo supažindinti su oro uosto darbuotojų veiklos specifika, pristatytos skirtingos procedūros ir jų reikšmė, aptarti saugumo ir apsaugos skirtumai, panašumai ir svarba.

Dalyvių laukė žaidimas, kurio tikslas - išsiaiškinti oro uosto darbuotojų veiklos, tam tikrų taškų specifiką. Instaliavę programėlę mobiliuosiuose telefonuose dalyviai "migravo nušilę" po oro uostą tiek metro, eskalatoriais, tiek pėsčiomis. Atstumai - didžiuliai. Įspūdžiai - nepakartojami.

Paskutinė Erasmus+ projekto partnerių susitikimo diena Taverny prasidėjo pristatymais apie Prancūzijos darbo rinką ir regiono ekonomikos ypatumus. Po to sekė kiekvienos šalies verslo gido pristatymai: žingsniai link verslo įkūrimo kiekvienoje šalyje partnerėje - panašumai ir skirtumai. Susitikimą prancūzų komanda užbaigė sertifikatų įteikimais, dalyvių atsisveikinimo žodžiais, patirties pasidalijimu ir būsimų darbų aptarimu.

Laukė paskutinis projekto susitikimas Lenkijoje, Zawiercie‘je.

Vita Melenienė

 • Elektroninis dienynas
 • Tėvams
 • Mokiniams
 • Mokytojams
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.00 - 12.45
 • 6. 12.55 - 13.40
 • 7. 13.50 - 14.35
 • 8. 14.45 - 15.30