Žodžiai iš čia, muzika iš kitur

ERASMUS+ PROJEKTO ,,ŽODŽIAI IŠ ČIA, MUZIKA IŠ KITUR“ SANTRAUKA

Erasmus+ 2 pagrindinio veiksmo (KA219) bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystėsprojektas PAROLES D’ICI, MUSIQUES D’AILLEURS (Žodžiai iš čia, muzika iš ten) yra didelės apimties projektas, jungiantis literatūrinį kūrybiškumą, dainų tekstų vertimą, muzikos kūrimą, profesionalų garso įrašymą ir rezultatų sklaidą šou metu.

Šiame projekte bendradarbiauja 3 mokyklos iš Lietuvos, Prancūzijos ir Rumunijos. Projekto trukmė – 2 metai.

Pagrindinis projekto tikslas – sudaryti mokiniams sąlygas įsitraukti į bendrą tarptautinį kūrybinį procesą, lavinti jų vaizduotę, iniciatyvumą ir laisvumą scenoje.

Pirmieji projekto veiklų metai skirti dainų žodžių rašymui kas savaitę vyksiančių kūrybinių dirbtuvių, organizuojamų kaip popamokinės veiklos, metu. Mokiniai, prižiūrimi dainų autoriaus ir kūrėjo Papillon (Prancūzija) ir matematikos mokytojo bei dainų atlikėjo - Sebastien Polloni, kurs dainų tekstus.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauja 10 mokinių, pasirinktų pagal motyvaciją, gebėjimus ir tinkamumą dalyvauti tokio tipo projekte, iš kiekvienos šalies. Prancūzų mokiniai dalinsis savo kūriniais su partneriais iš Lietuvos ir Rumunijos naudodami įvairias platformas (el. paštą, socialinius tinklus, video konferencijas ir t.t.)

Rumunų ir lietuvių mokiniai toliau tęs darbą versdami dainų tekstus į savo šalies ir į anglų kalbas prižiūrimi koordinatorių – Vitos Mėlenienės (Lietuvoje) ir Irinos Stefuros (Rumunija). Visų šalių mokiniai kartu kurs muziką dainoms ir informuos kitus projekto dalyvius apie kūrybinio darbo progresą.

Tarptautinių mobilumų metų, numatytų 2018 balandžio mėn. Lietuvoje, 2018 spalio mėn. Rumunijoje ir 2019 balandžio mėn. Prancūzijoje mokiniai mokiniai dirbs tobulindami paruoštus rezultatus – dainas (žodžius ir muziką), ruošdami jas profesionaliam garso įrašo kūrimui ir galutiniam pasirodymui-koncertui.

Be mokinių įsitraukimo į tarptautines veiklas dar apie 2000 žmonių įsitrauks į projekto veiklų ir rezultatų sklaidą, kuri leis kiekvienai mokyklai skleisti žinią, gerąją patirtį, taip prisidedant prie projekto žinomumo ir jo vertės.