Europos Sąjungos konkurso dalyviams kliūčių nėra

• Paskelbta: 2021-04-09
  • Kategorija: Didžiuojamės

Kovo 31–balandžio 2 dienomis vyko ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas. Džiugu, kad  į nacionalinį etapą buvo atrinkti du mūsų gimnazijos mokinių darbai, kurių vadovė chemijos mokytoja ekspertė Vaidilutė Šepkauskienė. Kita džiugi žinia aplankiusi bendruomenę ta, kad darbo „Biokuro pelenų įtaka sunkiųjų metalų kaupimuisi pupose (Vicia faba L.)“ autorė Gabrielė Strodomskytė užėmė antrą vietą. Į šią pergalę Gabrielė ėjo ne vienerius metus kol buvo pastebėtos jos originalios idėjos bei įdėtas triūsas.  Prizinės vietos buvo vertas ir Gabijos Vėlavičiūtės darbas "Karčiojo kiečio (Artemisia absinthium.L) antibakterinis poveikis", kuris, padedant mokytojai Vaidilutei Šepkauskienei, taip pat yra tobulinamas jau ne pirmus metus, deja šį kartą mūsų gimnazistei komisija nebuvo palanki.

Šiemet konkursas jau antrus metus vyko nuotoliniu būdu. Organizatoriai džiaugiasi, kad nepaisant karantino ir nuotolinio mokymosi keliamų iššūkių mokiniai įgyvendino tiriamuosius darbus ir dalyvavo konkurse. Baigiamajame etape pristatyta 15 darbų, kuriuos vertino šalies mokslo centruose, universitetuose dirbančių mokslininkų komisija. Mokslininkai vertino darbo apraše pateiktos idėjos originalumą, aktualumą ir moksliškumą, tyrimo atlikimo meistriškumą bei kruopštumą, tyrimo metodikos naujumą, darbo atlikimo savarankiškumą ir autorių gebėjimą apie darbą diskutuoti su komisijos nariais.

Konkursą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Konkurso partneris – Valstybinis patentų biuras. Rėmėjai – UAB „Savaitė“ ir žurnalas „Ar žinai, kad?“.