Išmokta istorijos pamoka

• Paskelbta: 2022-06-23
  • Kategorija: Didžiuojamės

Nuo 1999 m. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Jame  dalyvauja  5–12 klasių mokiniai. Konkurso dalyviams  siūlomos temos, skatinančios pilietiškumą, patriotiškumą ir įamžinančios Lietuvos 1940- 1990 m. okupacijų, jų aukų bei laisvės kovų atmintį. Darbai gali būti atlikti įvairia technika, naudojant įvairias temos atskleidimo formas: rašinį, piešinį, dainą, filmą, fotografiją, spektaklį, eilėraštį, projektą, rankdarbį ir kt.

Šiais mokslo metais konkurse dalyvavo ir Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos IIC klasės mokinys Deividas Paulauskas. Deividas konkursui sukūrė pateiktis „Mano senelio ir jo šeimos tremties istorija pagal močiutės Elenos Rupšienės pasakojimą.  Paskatintas istorijos mokytojos Deividas su dideliu užsidegimu kibo į darbą: rinko informaciją, klausėsi  savo artimųjų prisiminimų, užrašė juos, ieškojo nuotraukų. Buvo nelengva, nes senelis Petras Rupšys 2015 metais mirė, todėl informacija buvo renkama nebe iš pirmųjų  lūpų. Konsultuojamas istorijos mokytojos Alinos Vaitkevičienės, lietuvių k.- Dalios Jokubauskienės,  informacinių technologijų- Gitanos Vėlavičienės, Deividas sėkmingai paruošė darbą, kuris pirmiausiai buvo pristatytas klasės draugams per istorijos pamoką, nagrinėjant temą apie Lietuvos gyventojų masinius trėmimus,  po to išsiųstas į konkursą.  Po kelių mėnesių laukimo gimnaziją pasiekė džiugi žinia - Deivido Paulausko darbas  multimedijos pateikčių grupėje  įvertintas pirma vieta Lietuvoje. Džiaugiamės ir didžiuojamės Deivido  pilietiškumu, patriotiškumu, noru pažinti savo šeimos istoriją, išsaugoti  ir perduoti ją  giminės jaunajai kartai.

Alina Vaitkevičienė

Nuotraukų autorius: